Víkendový kurz skalního lezení na Vysočině 23.-25. 8. 2024

Víkendový kurz skalního lezení na Vysočině určený začátečníkům i mírně pokročilým lezcům. Dva dny plné lezení na skalách a nácviku potřebných dovedností.

Program a průběh kurzu bude na místě přizpůsoben znalostem a dovednostem jednotlivých účastníků (od základních dovedností pro bezpečné lezení venku až po pokročilé lanové a záchranné techniky, lezení "po vlastním", základy lezení vícedélkových cest a další).

  • 23.-25. 8. 2024

  • Víkend

  • Žďárské vrchy, Vysočina

  • 5.O00 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh víkendu:

V pátek v podvečer se spolčeně potkáme v místě ubytování. Po večeři zkontrolujeme vybavení, projdeme nejdůležitější zásady pro bezpečné skalní lezení a teoreticky si zopakujeme potřebné dovednosti (základní uzly, technika jištění, lezecké povely, partnerská kontrola atd.).

V sobotu i neděli strávíme celý den lezením a praktickým tréninkem potřebných dovedností. Program bude na místě přizpůsoben znalostem a dovednostem jednotlivých účastníků (od základních dovedností pro lezení venku až po pokročilé lanové a záchranné techniky, lezení "po vlastním", lezení vícedélkových cest a další).

V neděli ukončíme kurz okolo 16 hod.

Kde polezeme?
Konkrétní skalní oblasti, ve kterých polezeme, vybereme s ohledem na velikost skupiny a zkušenosti jednotlivých účastníků (vybírat budeme s největší pravděpodobností z oblastí: Drátník, Čtyři palice, Malinské skály nebo na Bílé skále).
Ubytování a stravování:
Ubytování bude pro všechny účastníky kurzu hromadně rezervované ve vybraném penzionu v oblasti. Předpokládaná cena ubytování se snídaní je cca 700 Kč (platba ubytovateli na místě). Během dne ve skalách si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.
Vybavení:
Zapůjčení kompletní horolezecké výbavy bude na akci zajištěno a je v ceně. Pokud máš ale něco vlastního (sedák, lezečky, horolezeckou přilbu, jednoduché lano, expresky, HMSky, jistítko...), vezmi s sebou. Určitě si ale vezmi pohodlné oblečení a obuv pro pobyt v přírodě, batoh cca. 30l, sluneční brýle, opalovací krém, čelovku a lékárničku a nějakou svačinu a pití do skal.
Doprava na akci:
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů je možné se domluvit na spolujízdě s instruktorem z Brna.
Cena kurzu akce:
Vedení kurzu instruktorem skalního lezení s licencí MŠMT a zapůjčení potřebného horolezeckého výbavení.
Počet účastníků:
Maximální počet účastníků na akci je omezen maximálně na 4 lezce na jednoho instruktora.

    Zorientuj se