Kurzy lezení na písku 5.-11. 8. 2024

Během srpma (5.-11. 8. 2024) nabízím volné termíny pro celodenní individuální kurzy pískovcového lezení určené především zájemcům bez předchozích (nebo s minimální) zkušeností s lezením na písku.

Vyzkoušej si lezení na písku. Nauč se zakládat uzlíky, motat "bambuláky", budovat jistící stanoviště na vrcholu pískovcové věže, lézt komíny nebo spáry a další specifické dovednosti potřebné pro pískovcové lezení.

Lze si vybrat lokalitu (Český Ráj, Labské pískovce, Adršpach) i termín (možnost i vícedenního kurzu), kurz probíhá v maximálním počtu dvou lezců na jednoho instruktora lezení s licencí MŠMT.

  • 5.-11. 8. 2024

  • 1 den

  • Vybraná pískovcová skalní oblast

  • 6.000 Kč/1-2 osoby

Kde polezeme?

Kurzy nejčastěji probíhají v Českém ráji - na Suškách (Malá skála) nebo ve skalních městech Hruboskalsko nebo Prachovské skály. Lze se ale domluvit i na lezení v jiné pískovcové oblasti (Adršpach, Labské údolí, Tisá, Lužické hory atd.).

Přesná lokalita je vždy vybraná podle preferencí a také lezeckých zkušeností zájemců.

Vybavení:

Zapůjčení kompletní horolezecké výbavy bude na kurzu zajištěno a je v ceně.

Pokud máš ale něco vlastního (sedák, lezečky, horolezeckou přilbu ...), vezmi s sebou. Určitě si také vezmi pohodlné oblečení (dlouhé tričko a kalhoty) a obuv pro pobyt v přírodě, batoh cca. 30l, sluneční brýle, opalovací krém, čelovku a lékárničku.

Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně (je možné so domluvit na spolujízdě z Prahy).
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu instruktorem skalního lezení a zapůjčení kompletní potřebné horolezecké výbavy.
Náročnost kurzu:
Kurz je určen zejména začátečníkům bez předchozích zkušeností s pískovcovým skalním lezením (i starším dětem). Věřím ale, že i mírně pokročilý lezec se ode mě má co naučit.
Počet účastníků:
Počet účastníků kurzu je omezený maximálně na dva lezce na jednoho instruktora.

    Zorientuj se