Přechod Brenty (trochu jinak) 12.-15. 8. 2024

Alternativní varianta oblíbeného ferratového přechodu Brenty. Ideální volba pro Ty z Vás, kteří už se mnou na Brentě byli a toužíte po zajištěných cestách prozkoumat další krásná zákoutí tohoto jedinečného horského masivu.

Během čtyřdenní okružní ferratové túry v jižní části italské Brenty budeme spát každý den na jiné horské chatě, ani jednou nepůjdeme po stejné trase a užijeme si dech beroucí Brentu mimo hlavní turistické směry.

  • 12.-15. 8. 2024

  • 4 dny

  • Dolomity di Brenta, Itálie

  • 7.500 Kč/os.


1

První etapa: Lago di Molveno - Rifugio Selvata


Přechod začíná společným srazem účastníků v odpoledních hodinách v městečku Molveno u stejnojmenného jezera odkud ještě dnes vystoupáme na horskou chatu Rifugio Selvata 1.630 m, kde strávíme první noc.


2

Druhá etapa: Rifugio Selvata – Rifugio Pedrotti


Den zahájíme výstupem přes zajištěnou cestu Felice Spellini do sedla Bocca degli Armi, odkud následně projdeme asi nejhezčí část celé Brenty - Via delle Bochette Centrale. Naše cesta zde povede kolem skalní jehly Campanille Basso až do sedla Bocca degli Brenta, odkud jen krátce sestoupíme k chatě Rifugio Pedrotti 2.491 m, kde strávíme druhou noc přechodu.

Před večeří zde ještě eventuelně můžeme uskutečnit krátký výstup na Monte Daino s pěkným výhledem na celý masiv Brenty a současně i jezero Lago di Molveno pod námi.


3

Třetí etapa: Rifugio Pedrotti – Rifugio XII Apostoli


Dnes budeme pokračovat přes Sentiero Brentari a Sentiero dell'Ideale až k horské chatě Rifugio XII Apostoli 2.489 m. Cestou zdoláme několik sněhových polí a výstupů do sedel (dle aktuálních podmínek s nutností použít turistické mačky a cepín).


4

Čtvrtá etapa: Rifugio XII Apostoli – Lago di Molveno


Poslední den nás čeká závěrečná via ferrata Ettore Castiglioni vedouci přes sedlo Bocchetta dei Due Denti k chatě Rifugio Silvio Agostini. A dále pak už jen sestup zpět k jezeru Lago di Molveno, kde náš přechod končí.

Návrat do ČR je plánován v nočních hodinách.

V závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a obsazenosti chat je možná změna trasy.

Centrální část stezky Via delle Bocchette na webu bergsteigen.at
Sentiero Brentari + Sentiero dell'Ideale na webu bergsteigen.at

Praktické informace

Brenta očima účastníků:
Přečti si na blogu článek Dorotky o jejích dojmech z Brenty nebo můj návod k přechodu Brenty.
Ubytování a stravování během přechodu:

Ubytování budeme na třech různých horských chatách: Rifugio Selvata, Rifugio Pedrotti a poslední noc na Rifugio XII Apostoli.

Spát budeme na pokojích pro 6-8 osob (nutný je vlastní spacák nebo tzv. bílá paní). Noc včetně bohaté polopenze zde stojí cca 60-70 eur a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu). Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?

Kompletní ferratovou výbavu + mačky a cepín Ti v ceně vedení akce zapůjčím.

Vezmi si s sebou pohodlné sportovní oblečení (nepromokavá bunda, zateplovací vrstva, čepice a rukavice) a pevnou kotníkovou obuv vhodnou na vysokohorskou turistiku. Dále pak batoh (o objemu cca 30l - kam se vejde ferratová výbava + ostatní věci), čelovku, powerbanku, opalovací krém, lékárničku, sluneční brýle a spacák nebo bílou paní pro přespání na chatě. Na lezení je také dobré mít ochranné "ferratové" rukavice (stačí cyklo nebo pracovní - v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu (možnost spolujízdy z ČR).
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučuji Alpenverein.
Jak to bude s dopravou?
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Náročnost akce:
Akce je vhodná pro průměrně zdatné vysokohorské turisty, kteří jsou schopní denně trávit 6-8 hodin na túře. Denní převýšení se pohybuje mezi 800-1200 nastoupanými metry. Ferratové úseky maximálně do stupně C.

    Zorientuj se