Info & kontakt

Lukáš Klingora

Horský průvodce UIMLA, instruktor lezení a lyžování.


Sport a hory jsou pro mě odmala denním chlebem. Dlouhou dobu u mě byla na prvním místě cyklistika, které jsem se na vrcholové úrovni věnoval téměř deset let a postupně se vyšvihl do jejích nejvyšších pater.

V roce 2013 jsem ale zamířil o trochu výš. Do hor. Přihlásil jsem se do vzdělávacího programu Horský průvodce UIMLA, který jsem na podzim 2017 úspěšně dokončil. Splnil se mi tak můj dětský sen být profesionálem v horách.

Moje vzdělání

 • 2019 - absolvent kurzu "Instruktor lyžování APUL D"
 • 2017 - absolvent kurzu "Mezinárodní horský průvodce UIMLA"
 • 2016 - absolvent kurzu "Horský průvodce MŠMT"

 • 2015 - absolvent kurzu "Instruktor skalního lezení MŠMT"
 • 2014 - absolvent vzdělávacího programu "Zdravotník pro zotavovací akce pro mládež a dorost
 • 2014 - absolvent kurzu "Instruktor lezení na umělých stěnách MŠMT"

Seznam se s celým týmem

Bezpečnost a individuální přístup jsou pro mě na prvním místě. A protože ve dvou (a více) se to vždycky lépe táhne, občas mi na horách pomáhají:

Jakub Cejpek


Horský průvodce s licencí UIMLA

Teresa Klingorová


Administrace

Na co se nejčastěji ptáte

1Co když budou padat trakaře?

Co když mám zaplacenou akci a na víkend je už dopředu totálně beznadějná předpověď? Ráno se probudíme na chatě, v plánu je ferratový útok na vrchol a venku se blejská o 106? Nebo chatař na snídani vyvěsí aktuální lavinovku, která říká, že za 4?

Příznivé povětrnostní podmínky jsou základ, na horách dvojnásob!.<>b A tak se podle toho taky zařídíme. Změníme program, akci přesuneme na jiný termín, potrénujeme metodiku na chatě. Občas ale taky prostě trošku zmokneme. Větru, dešti poručit hold neumím ale slibuji, že se o to alespoň pokusím.

2Kolik nás na akci bude?
Běžná cestovka disponující flotilou autobusů fakt nejsme. Individuální a kamarádský přístup a vše na pohodu, to je oč tu běží! A proto nás na každé akci nebude moc, šest, maximálně osm z vás a já. A na lezeckých kurzech dokonce max. čtyři kusy. Může se ale stát, že o akci bude velký zájem, v tom případě se v zájmu zachování maximální bezpečnosti a kvality programu domluvím s některým z mých kolegů s UIMLA licencí a budeme na Vás dva nebo i tři.
3Za co všechno platím?
Průvodcovské služby a práce instruktora a kompletní zapůjčení výbavy, to všechno je vždy v ceně. Za dopravu, ubytko, jídlo, lanovky, vstupné… Za to všechno ještě musíš připlatit. Předem Ti ale sdělím, kolik, kde a co bude stát.
4Kdo mi půjčí chybějící vybyvení?
Viz. výše. Součástí Lukymountain je i půjčovna vybavení na hory a pokud se mnou vyrazíš, půjčím ti všechno. Máš-li ale nějaká vybavení svoje, určitě si ho můžeš vzít.
5Doprava na kurzy/akce. Jak se tam dostaneme?
Na jakoukoliv výpravu je možná spolujízda. Nejčastěji firemním vozem WV Caddy 1.6l TDCI (4 Kč/km včetně veškerých silničních poplatků a dálničních známek), případně s ostatními účastníky. A vždycky to dopředu domluvíme tak, aby nás to všechny stálo co nejmíň.
6A co to pojištění?
Bez pojištění na cesty bohužel nejedeš. Vyrážíme za hranice, do hor, na skály, a strejda příhoda nikdy nespí.A tak je platné cestovní pojištění podmínkou pro účast na jakékoliv akci. Já doporučuji vyřídit si členství v Alpenverein, protože nic lepšího jednoduše na trhu není.
7Kdo je to horský průvodce UIMLA?
Vodí klienty, jednotlivce i skupiny, v horském terénu. Je vybaven teoretickými znalostmi i praktickými dovednostmi, které jsou nezbytné pro průvodcování v horském terénu v zimních i letních podmínkách. Má na to prostě „školu“ zakončenou mezinárodní zkouškou pod vedením UIMLA. Takže s tebou žádný vořezávátko na hory nejede.
8 Ty nebo Vy?
Na horách se Tyká. Ale pokud ti to je nepříjemné, tak to prosím řekni a já to budu respektovat. Každopádně si ale vyhrazuju mít právo posledního slova. Otočit to kousek před vrcholem, ukončit akci s předstihem nebo překopat program. Mým úkolem je totiž dostat tě především bezpěčně zpátky domů.

Napiš a můžeme vyrazit

  Přihlášení

  Zapomněli jste heslo?

  Založit účet?