Co se o mě na horách povídá

Bára

Praha


Po deseti letech se vracím k lezení a chci se tomu pořádně věnovat, jenže jsem si nebyla jistá ve spoustě metodických věcí. Lukáš s náma na kurzu prošel vše od základů po různé vychytávky, každý se naučí nové věci bez ohledu na lezeckou úroveň. Bylo to skvělý, všechno krásně vysvětleno, ukázáno, prima parta lidí, sranda, prostě skvělej den ve skalách v režii Lukyho a Terky.

Kačka

Praha


Bylo to úžasné prodloužení léta, úplné degustační menu ferratového i horolezení s dokonalou ochutnávkou Itálie. Ještě jednou díky Luky!

Kačka

Praha


S Lukášem jsem absolvovala 3 dny na sněžnicích v Rakousku - Totes Gebirge. Celý víkend byl skvěle vyvážený. Bavili jsme se hodně o bezpečnosti na horách, dělali jsme nácvik v případě zasypání lavinou, prochodili jsme okolí Liezener Hutte a večer jsme se nasmáli historkám, kterých má Lukáš nespočet. Rozhodně Lukymountain doporučuji! Díky Luke za skvělý víkend 

Kačka

Praha


Lezu nějaký ten čas, ale jsem posera a mam hodně moc mezer v lezení, kam jen se podíváte. Nemám žádnou partu, s kterou bych do skal jezdila, protože nikomu moc nestačím, nechci zdržovat pokročilejší lezce a být z toho ve stresu. No a tak jsem se přihlásila na kurz k Lukymu a ještě že jsem to udělala! Skvělý den ve skalách, spoustu věcí jsem znala, ale spoustu taky ne. Uzpůsobí to tak, aby si každý přišel na své. Žádná vaše, leč podle vás sebestupidnější otázka, nezůstane bez odpovědi. Můžete se klidně zeptat 200x na jednu věc a nebude na vás nikterak špatně pohlíženo a tak to má být. Zkrátka na konci dne budou jen samí spokojení lidé, kteří poznali jiné skvělé lezce, kteří mají jediný cíl: užít si společně den, přírodu a něco se přiučit. Jo a taky budeme mít super fotky na internety a to chceme, že ? 🙂

Renata a Jindra

Havířov


Najít si svého lékaře, zubaře nebo i kadeřníka, kterým důvěřujete a se kterými se můžete rozumně domluvit, je skvělé. Ale najít si „svého“ horského průvodce – to je teda terno!!! No, a nám se to povedlo. Jmenuje se Lukáš! Přečti si pokračování zde.

Lenka

Praha


S Lukášem jsem zatím absolvovala dva kurzy - Ferratový v Lužických horách a Základy lanových technik. Nějaké lezení už jsem měla za sebou, tak jsem vlastně nic zvláštního nečekala - krom jistoty, že budu mít dohled  Omyl! Lukáš lidi dokáže odhadnout a pak hecnout, aby udělali ten krůček navíc, na který fyzicky mají, ale bojí se ho udělat. Zas další překonání sama sebe! A kurz lanových technik, který vybral kamarád a do kterého se mi popravdě ani nechtělo? Čekala jsem spoustu nudné (byť potřebné teorie) a že mě to bavit nebude. Zase omyl! Kurz jsem si užila, Lukáš všechno podal vtipně, zajímavě, ví o čem mluví. Vše jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži a kurz mě naprosto uchvátil. Zážitky z něj ve mě doznívaly ještě pár dní potom. Rozhodně doporučuji s Lukymountain některý z kurzu absolvovat. Stojí to za to!

Michal

Znojmo


Naprosto boží výstup! Byl jsem poprvé a i když jsem nadával, když jsem nemohl, rád pojedu znova! Lukáš je profík na svém místě! Všem DOPORUČUJI.

Stadna

Znojmo


Třídenka výstupu na Priel na sněžnicích s Luky(mountain) - absolutní spokojenost. Lukáš umí a je ochotjnej naučit, ne jen někam dotáhnout. Navíc je fakt v pohodě, takže za mě - určitě ne naposled. Díky!

Jirka

Praha


Děkuji Lukášovi za skvělé 4 dny v Dolomitech. Určitě doporučuji! 

Jana

Lipence


Ahoj Luky, ještě jednou moc díky za super zážitek a za bezpečné jištění mých dítek. Děti byly po návratu kaput, ale moc se jim to líbilo, hlavně Marťa se ptá, kdy a kam zase vyrazíme. Fotky obletěly kamarády a určitě přibudou další zájemci, i my se rádi zase někdy přidáme. 

David

Praha


Lukáši, kurz lanových technik na via ferratách na Slánské hoře byl super. Díky Tobě na ferraty teď budu brát méně zkušené kamarády s větší jistotou. Díky!

Dita

Liberec


Skvěle strávený den na ferratách. Užitečné tipy na dojišťování, poučiti kladky na ferratě nebo také, jak se dostat z lanového mostu, pokud spadnete. A hlavně naprosto trpělivej instruktor Lukáš, kterému nevadilo vše několikrát vysvětlit a ukázat. Takže díky Lukymountain.

Inka a Dušan

Praha


Děkujeme za super zážitek. Byli jsme s Dušanem moc spokojený i s vysvětlováním  a všemi radami a tak. Určitě se ještě ozveme!

Dana

Ostrava


Já jsem z celé akce (Mrtvé hory na sněžnicích) nadšená, vstřebávám zážitky ještě teď. Pro mně je to ideální způsob trávení volného času - hory a nějaká ta dřina. Měla jsem dobrý pocit z toho, že Lukáš dával na lidi pozor a povzbuzoval tam, kde se někdo necítil úplně jistě. Výlety i odpočinek a další program byly dobře promyšlené a rozvrstvené, přizpůsobené momentálním podmínkám. Super!

Vlaďka

Praha


Bez přehánění nejlepší dovolená za poslední roky a bezkonkurenční zážitek? 5 dní s Lukášem v Lago di Garda v Itálii! Vyvážený program,
super atmosféra, Lukášův individuální přístup k různým potřebám a úrovním... Zároveň znal oblast, takže víte, do čeho jdete, kdy se vydat kam a co od toho čekat... Takže i když bych se byla schopna už vydat na ferraty sama, rozhodně dám přednost další akci s Lukášem.

Tomáš

Kladno


Byli jsme se šestiletým synem na ferratách v Lužických horách. A bylo to perfektní. Druhá ferrata byla těžší, ale průvodkyně Anička celou dobu syna perfektně jistila a motivovala, aby šel dál. Perfektní zážitek jak pro mě, tak pro syna a všem doporučuji!!!!!!!

Gabča a Matěj

Praha


Moc moc díky za vhled do pískovcového lezení! Taky děkujeme za trpělivost a moc fajn den! Bylo to super!

Teresa

Edinburgh


S Lukášem jsem byla poprvé v Itálii na akci Horokurzů. Jela jsem tam sama a s minimálními zkušenostmi, a tak jsem měla obavy, že nezapadnu do kolektivu a že nebudu ferraty zvládat. Lukáš mi ale se vším pomohl – přiučil mě techniku a se všemi členy výpravy mě seznámil. Od té doby jsem s ním byla na pár akcích (v létě i v zimě) a pokaždé to byla pecka! 

Iveta a Roman

Opava


 Chtěli bychom ještě jednou Lukášovi moc poděkovat za perfektní organizaci a profesní přístup při přechodu, i za mimořádný výstup na vrchol, byla to nová super zkušenost!!! Ostatně zbylý tým “rychlonožek”, který pod heslem “Mládí vpřed!” vyběhli a seběhli každé 1000 m převýšení, byl navíc super parta, s kterou bychom se určitě ještě rádi potkali a vypili nějaký ten litřík vína...
Přesto, že se jednalo o 4 společné dny, připadalo nám, že jsme spolu strávili věčnost. Pestrost a náročnost (tedy za nás) celé akce v nás zanechala spoustu zážitků a vzpomínek na vás na všechny.

Katka

Semice


Perfektně strávený den, syn byl naprosto nadšeny. Výhledy a krásné místo pro nás dospělé. Již se těšíme na další výlet.

Eva

Havířov


Jestli se chcete naučit bezpečně pohybovat ve vysokohorském terénu nebo na ferratách, nebo to chcete naučit své dětí, pak, jste u Lukáše v těch správných rukách. Ve svých padesáti letech jsem pod jeho vedením zvládla na svých prvních ferratách během tří dnů bezpečně přejít C-čkové feraty a ještě jsem se pokochala pohledem na neuvěřitelné výhledy na horské štíty i jezero v údolí. A děti? Ty přijaly jeho vysvětlení, že prostě "nemají kam spadnout", protože jsou jištěny, a zvládly totéž, co dospělí. Prostě smekám!

Vojta


S Lukášem jsem zažil nádherný trek v rakouském Totes Gebirge se základním lavinovým výcvikem. Díky skvěle zvolené trase a malé skupině účastníků jsme si užili výhledy i zamlžená zátiší, jak jen to je možné. Díky Lukášově přednášce u kamen a názorným ukázkám lavinové prevence jsem se zorientoval v zimních Alpách a hned další víkend mohl v klidu rozhodnout, kam a kudy je možné bezpečně vystoupat. Sám jsem kdysi provázel pár zájezdů po Karpatech, takže jsem ocenil skvělou organizaci a atmosféru výletu.