Víkendový kurz lanových technik a záchrany 8.-10. 11. 2024

Dopomoc druholezci v těžším úseku, raněný parťák ve stěně, pád do ledovcové trhliny, přeseknuté lano, ztráta jistítka... Umíš si v těchto situacích poradit? 

Pokud ne, nabízím intenzivní výukový kurz, který tě připraví na tyhle krizové situace, které tě můžou na horách nebo ve skalách potkat.

  • 8.-10. 11. 2024

  • Víkend

  • Žďárské vrchy, Vysočina

  • 5.500 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh kurzu:

V pátek v podvečer se spolčeně potkáme v místě ubytování. Po večeři zkontrolujeme vybavení, projdeme nejdůležitější zásady pro bezpečné skalní lezení a teoreticky si zopakujeme potřebné dovednosti (základní uzly, správné použití výbavy atd.).

V sobotu i neděli strávíme celý den praktickým tréninkem záchranných a lanových technik ve skalním terénu.

V neděli ukončíme kurz okolo 16-17 hod.

Kde budeme trénovat:
Konkrétní skalní oblasti, ve kterých budeme trénovat, vybereme s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, velikost skupiny a zkušenosti jednotlivých účastníků.(vybírat budeme s největší pravděpodobností z oblastí: Drátník, Čtyři palice, Malinské skály nebo na Bílé skále).
Ubytování a stravování:
Ubytování bude pro všechny účastníky kurzu hromadně rezervované ve vybraném penzionu v oblasti. Předpokládaná cena ubytování se snídaní je cca 1000 Kč (platba ubytovateli na místě). Během dne ve skalách si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.
Vybavení:
Zapůjčení kompletní horolezecké výbavy bude na akci zajištěno a je v ceně. Pokud máš ale něco vlastního (sedák, lezečky, horolezeckou přilbu, jednoduché lano, expresky, HMSky, jistítko...), vezmi s sebou. Určitě si ale vezmi pohodlné oblečení a obuv pro pobyt ve skalním terénu, batoh cca. 30l, sluneční brýle, opalovací krém, čelovku a lékárničku a nějakou svačinu a pití do skal.
Doprava na kurz
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů je možné se domluvit na spolujízdě s instruktorem z Brna.
Cena kurzu
Vedení kurzu instruktorem skalního lezení s licencí MŠMT a zapůjčení potřebného horolezeckého vybavení.
Počet účastníků:
Počet účastníků na kurzu je omezen maximálně na 6 osob na jednoho instruktora.

    Zorientuj se