Ferraty v okolí Lago di Garda 27 4..-1. 5. 2025

V severním okolí Lago di Garda tě čekají čtyři lezecky pestré dny na zajištěných cestách - via ferratách. Na programu budou ty nejkrásnější ferraty oblasti - čekají tě celodenní výstupy skalními stěnami, sportovní zajištěné cesty plné výzev, vojensko-historické zajištěné chodníky i atraktivní soutěsky. Ale také dechberoucí výhledy na největší jezero v Itálii, nezbytné zastávky na lahodné italské espresso i pohodové večery v pizzerii. 

  • 27 4..-1. 5. 2025

  • 5 dnů

  • Lago di Garda, Itálie

  • 9.000 Kč/os


1

První den:


Ve večerních hodinách se všichni potkáme na místě, v klidu se ubytujeme a společně se připravíme na ferratový program v následujících dnech.


2

Druhý až pátý den:


Pestrý celodenní program na skalách a via ferratách. V okolí jezera Garda budeme vybírat z via ferrat:

Každý den si jednoduše vybereme podle chuti a nálady a s ohledem na zkušenosti a kondici celé skupiny.

Akci ukončíme poslední den kolem poledne a vyrazíme zpět do ČR.

Po dohodě lze akci prodloužit o jeden den lezení navíc.

Topo mapy via ferrat:

(Převzato z rakouského webu bergsteigen.at.)

Praktické informace

Ubytování a stravování:
Ubytování bude pro všechny účastníky akce zajištěno v apartmánech Appartamenti GardaStivo. Cena ubytování ve čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízení a vybavenou kuchyní je cca 30 e/os/noc a platí se na místě přímo ubytovateli (pouze cash). Stravovat se budeme z vlastních zásob, během dne je možné využít restaurací a horských chat na túrách. V blízkostí apartmánů je pizzerie a obchod.
Vybavení na akci:
Kompletní ferratovou výbavu Ti v ceně akce samozřejmě zapůjčíme.

Vezmi si s sebou pohodlné oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 30l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a plavky.
Doprava na akci:
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro pohyb na via ferratách - doporučuji vyřídit členství v Alpenverein.
Náročnost akce:

Náročnost bude na místě na míru ušitá účastníkům akce. Na tuto akci se můžou hlásit jak začátečníci a rodiny s dětmi (od +/- 10-12 let), tak i zkušenější ferratisté, které lákají nové výzvy a pořádné horské výstupy.

Počítáme s dvěma různými variantami programu pod vedení dvou horských průvodců.

Cena zahrnuje:
Vedení akce horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a jeho profesní pojištění odpovědnosti a zapůjčení chybějící horolezecké výbavy - kompletního via ferratového setu.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, dopravu a stravu.

    Zorientuj se