Ferraty v okolí Lago d’Idro 24.-28. 10. 2024

Tradiční ferratová akce na závěr sezóny. Tentokrát vyrazíme objevovat via ferraty v okolí jezera Idro, které leží v blízkosti nejznámějšího italského jezera Lago di Garda. Na pomezí Lombardie a Tridentska-Horní Adiže nás čekají čtyři pestré dny na ferratách střední obtížnosti a také návštěva Casto Klettersteig Parku - největší ferratové arény ve Východních Alpách.

 

 

  • 24.-28. 10. 2024

  • 5 dnů

  • Lago di Garda, Itálie

  • 8.000 Kč/os


1

První den:

 

Ve večerních hodinách se všichni potkáme na místě, v klidu se ubytujeme a společně se připravíme na ferratový program v následujících dnech.


2

Druhý až pátý den:

 

Celodenní program na via ferratách. V okolí jezera Idro budeme vybírat z via ferrat:

Každý den si jednoduše vybereme podle chuti a nálady a s ohledem na zkušenosti a kondici celé skupiny. A samozřejmě také podle počasí.

Akci ukončíme poslední den kolem poledne a vyrazíme zpět do ČR.

Topo mapy via ferrat:

(Převzato z rakouského webu bergsteigen.at.)

 

Praktické informace

Ubytování a stravování:

Přenocování hromadně zajistím pro všechny účastníky akce ve vybraném penzionu v okolí jezera Idro (bude upřesněno). Počítejte s ubytováním ve dvou-čtyřlůžkových apartmánech s vlastní kuchyňkou a s cenou cca. 40 eur/os./noc (platit budeme na místě cash). V blízkostí apartmánů bude obchod a pizzerie, přes den se vždy určitě zastavíme na kafe a croissant.

Stravovat se budeme z vlastních zásob, během dne je možné využít restaurací a horských chat na túrách.
Vybavení a co s sebou::

Pokud nemáš kompletní vlastní ferratovou výbavu (sedák, ferratový jistící set, přilba, odsedka), tak ti ji v ceně vedení akce rád zapůjčím. Dále s sebou: pohodlné sportovní oblečení do každého počasí, obuv vhodnou na via ferraty - ideálně tzv. "nástupovky", ferratové rukavice (v omezeném množství opět rád zapůjčím), batoh o objemu min. 30l (kam se ti kromě ostatních věcí vejde ferratová výbava), outdoor lékárničku + osobní medikamenty, čelovku, sluneční brýle a opalovací krém, svačinky na túry, plavky :).

Doprava na akci:
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro pohyb na via ferratách - doporučuji vyřídit členství v Alpenverein.
Náročnost akce:

Náročnost bude na místě na míru ušitá účastníkům akce. Na tuto akci se můžou hlásit jak začátečníci a rodiny s dětmi (od +/- 10-12 let), tak i zkušenější ferratisté, které lákají nové výzvy a pořádné horské výstupy.

Počítáme s dvěma různými variantami programu pod vedením dvou horských průvodců.

Cena zahrnuje:
Vedení akce horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a jeho profesní pojištění odpovědnosti a zapůjčení chybějící horolezecké výbavy - kompletního via ferratového setu.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, dopravu a stravu. Celkem počítej navíc cca 250-300 eur na osobu.