Ferratový víkend v Solné komoře 11.–13. 10. 2024

Ferratový víkend v top ferratové lokalitě, která nabízí desítky zajištěných cest různého charakteru, obtížnosti a délky.

Akce je určená jak pro naprosté začátečníky (klidně i děti od cca 10 let), tak i pokročilejší ferratisty. Na akci se seznámíte s potřebným vybavením a naučíte se ho správně používat a osvojíte si zásady bezpečného lezení via ferrat. Společně během víkendu přelezeme vybrané zajištěné cesty v oblasti a postupně si tak vyzkoušíme všechny možné záludnosti lezení via ferrat.

Víkend bude probíhat ve dvou variantách programu pod vedením dvou horských průvodců. Na výběr budou ferraty pro začátečníky a starší děti nebo bude možné vyrazit na "zajímavější" a náročnější horské via ferraty.

Během víkendu na vás také čekají večerní přednášky s tipy na zajímavé ferraty v celých Alpách a také základní workshop lanových a záchranných technik pro řešení krizových situací.

  • 11.–13. 10. 2024

  • Víkend

  • Solná Komora - Salzkammergut, Rakousko

  • 5.000 Kč/os


1

První den:


Odpolední odjezd z Prahy (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Po večeři pak bude následovat krátká přednáška o via ferratách, společně se tak připravíme na víkendový ferratový program.


2

Druhý a třetí den:


Celodenní ferratový program, který budeme vybírat ze zajištěných cest:

Ukončení kurzu poslední den bude okolo 15 hod.

Program lze po dohodě prodloužit o jeden den lezení navíc.

Praktické informace

Ubytování a stravování během akce:

Ubytováni budeme ve vybraném penzionu v Bad Goisern a okolí. Předpokládaná cena je 30-45 e/os./noc.

Možné je také domluvit se na spaní v kempu.

Jídlo budeme řešit buď formou polopenze na penzionu nebo vlastními silami.

Povinné vybavení a co s sebou:

Kompletní povinnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím.

Kompletní povinnou ferratovou výbavu (sedák, ferratovou brzdu a horolezeckou přilbu) a případný další horolezecký vercajk ti v ceně vedení akce zapůjčím.

Vezmi si s sebou pohodlné sportovní oblečení (nepromokavá bunda, zateplovací vrstva, čepice a rukavice) a pevnou kotníkovou obuv vhodnou na vysokohorskou turistiku. Dále pak batoh (o objemu cca 30l - kam se vejde ferratová výbava + ostatní věci) čelovku, powerbanku, opalovací krém, lékárničku, sluneční brýle.

Na lezení je také dobré mít ochranné "ferratové" rukavice (stačí cyklo nebo pracovní - v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena akce zahrnuje:

Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).

Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu na kurz (možná spolujízda) a případné využití lanovek (cca 20-50 eur).
Doprava na akci:
Doprava na kurz je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (z Prahy).
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučuji vyřídit si členství v Alpenverein.
Náročnost akce:

Náročnost bude na místě na míru ušitá účastníkům akce. Na tuto akci se můžou hlásit jak začátečníci a rodiny s dětmi (od +/- 10-12 let), tak i zkušenější ferratisté, které lákají nové výzvy a pořádné horské výstupy.

Počítáme s dvěma různými variantami programu pod vedení dvou horských průvodců.

Podmínky konání akce:

Akce se uskuteční v minimálním počtu 5 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

    Zorientuj se