Ferratový přechod Brenty 7.-10. 8. 2023

Brenta-2022-resize-018

Legendární ferratový přechod legendárního dolomitského masivu. Přechod Brenty po zajištěné stezce Via delle Bocchette bez nadsázky patří mezi to nejlepší, co můžeš na zajištěných cestách v Alpách zažít..

Během čtyřdenní okružní ferratové túry budeme spát každý den na jiné horské chatě, ani jednou nepůjdeme po stejné cestě a neklesneme pod 2.200 výškových metrů.

 • 7.-10. 8. 2023

 • 4 dny

 • Dolomity di Brenta, Itálie

 • 7.500 Kč/os.


1

První etapa: Madonna di Campiglio – Rifugio Tuckett


V ranních hodinách se potkáme na parkovišti (v případě společné cesty odjezd z ČR předchozí den večer) u dolní stanice lanovky, která nás vyveze do sedla Passo del Grosté 2.442m – výchozího bodu našeho přechodu. Odtud už nás bude čekat první část Via delle Bocchette - Sentiero Benini B, která nás dovede až pod impozantní štít Cima Sella. Odtud sestoupíme k našemu prvnímu nocovišti, horské chatě Rifugio Tuckett 2.271m, další zajištěnou cestou Sentiero Benini Dallagiacoma A/B.


2

Druhá etapa: Rifugio Tuckett – Rifugio Alimonta


Po snídani budeme chvilku nabírat výšku a vystoupíme do sedla Bocca del Tuckett 2.649m (v závěrečné části výstupu zde využijeme maček a cepínu k překonání firnového svahu). Zde už začíná další ferratová část přechodu - Sentiero Bocchette Alte C. Stezka plná dlouhých žebříků, exponovaných skalních traverzů a žlabů, na které dosáhneme také nejvyšší nadmořské výšky celého přechodu – sedla Spalla di Brenta 3.020m. Ferratou Oliva Detassis C pak sestoupíme k chatě Rifugio Alimonta 2.580m, kde strávíme druhou noc.


3

Třetí etapa: Rifugio Alimonta – Rifugio Brentei


Třetí etapa přechodu nás zavede do centrální a nejkrásnější částí Via delle Bocchette Centrale B. Zde nás čekají nekonečné a velmi exponované traverzy po skalních policích a římsách a dech beroucí exponované výhledy (zde vznikají pro Brentu typické fotografie), lezecky ovšem nikterak náročné. Tento úsek zakončíme stylově oddychem na chatě Rifugio Pedrotti 2.491m u kávy a tiramisu, a v podvečer pak už jen sestoupíme na Rifugio Brentei 2.182 m.


4

Čtvrtá etapa: Rifugio Brentei – Madonna di Campiglio


Závěrečný den po snídani vystoupáme k poslednímu ferratovému úseku, stezce Sentiero SOSAT B/C , který nás traverzem dovede opět k chatě Rifugio Tuckett 2.271m. A odtud už po turistické trase dojdeme zpět na Passo del Grosté 2.442m. Do sedla, kde jsme první den zahajovali celý přechod a lanovkou sjedeme opět do údolí.

V závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a také obsazenosti jednotlivých chat je možná změna programu.

Praktické informace

Brenta očima účastníků:
Přečti si na blogu článek Dorotky o jejích dojmech z Brenty nebo můj Návod k přechodu Brenty.
Ubytování a stravování během přechodu:

Ubytování budeme na třech různých horských chatách: Rifugio Tuckett, Rifugio Alimonta a poslední noc na Rifugio Rifugio Brentei. Spát budeme na pokojích pro 6-8 osob (nutný je vlastní spacák nebo tzv. bílá paní).

Noc včetně bohaté polopenze zde stojí cca 60-70 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu). Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.

Ubytování bude pro všechny přihlášené hromadně zarezervováno.

Povinná výbava a co s sebou:

Kompletní povinnou ferratovou výbavu + mačky a cepín Ti v ceně akce samozřejmě zapůjčím.

Vezmi si s sebou ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatách - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák a cestovní doklady.

Cena zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu, dopravu a lanovku do sedla Grosté (cca 20 euro).
Doprava na akci
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (z Prahy, Brna, Českých Budějovic).
Náročnost akce:
Akce je vhodná pro průměrně zdatné vysokohorské turisty, kteří jsou schopní denně trávit 6-8 hodin na túře. Denní převýšení se pohybuje mezi 600-1000 nastoupanými metry. Ferratové úseky maximálně do stupně C.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na akci je sjednané cestovní pojištění zahrnující horolezectví a pohyb po via ferratách - např. Alpenverein.

  Zorientuj se

   

  Mohlo by tě také zajímat

   Prohlídni si fotky z Brenty