Pohodové Raxalpe na sněžnicích

Nenáročná zimní akce v Rakousku na sněžnicích v oblíbeném a blízkém pohoří Raxalpe. Dva dny zde strávíme pohodovými túrami na sněžnicích na náhorní plošině Raxu, kam si usnadníme výstup jednou z nejdelších visutých lanovek v Rakousku.

Akce je vhodná především pro zájemce s minimální zkušeností s pohybem na sněžnicích a v zimním horském terénu.

 • Prosince - duben (termín dle dohody)

 • 2 dny

 • Raxalpe, Rakousko

 • 8.000 Kč/skupina/den


1

První den:


Dopolední sraz (v 11.00) u nejstarší visuté lanovky v Rakousku , která nás vyveze o 1.000 metrů výš na náhorní plošinu Raxu. Horní stanice lanovky je zároveň horský penzion Raxalm - Berggasthof 1.547m, kde se rychle ubytujeme a občerstvíme a vyrazíme na odpolední túru. Naším dnešním cílem bude vyhlídka Höllentalaussicht 1.620m. Budeme se brodit v prašanu, pilovat techniku chůze na sněžnicích a řekneme si něco k základům bezpečného pohybu v lavinovém (zimním) terénu. Večer na chatě pak proběhne krátká přednáška o lavinách a pohybu v zimních horách obecně.


2

Druhý den:


V nedělí vyrazíme na celodenní pohodovou túru po náhorní plošině Raxalpe až k vrcholovému kříži na Preiner Wand 1.783m a pokud nám zbude čas a síly, můžeme zdolat i nějaký další, až 1.900 metrů vysoký, vršek v blízkosti. V odpoledních hodinách (okolo 14.00) se vrátíme zpět na horní stanici lanovky, vyzvedneme si věci a sjedeme dolů do údolí.

Po dohodě lze do Rakouska vyrazit již v pátek odpoledne a přespat v penzionu v údolí a vyhnout se tak sobotnímu rannímu přejezdu z ČR.

Praktické informace

Ubytování a stravování
Ubytování s bohatou snídaní bude zajištěno na horské chatě Raxalm-Berggasthof kam vyjedeme lanovkou. Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami nebo využijeme nabídku některé z okolních chat během túry. Předpokládaná cena ubytování včetně snídaně je 35-40 e/os/noc a platí se na místě ubytovateli (členové Alpenverein mají slevu).
Povinné vybavením a co s sebou?
Kompletní povinnou zimní výbavu (sněžnice, lavinový set) Ti v ceně akce zapůjčím.
Vezmi si s sebou ale oblečení a obuv do zimního vysokohorského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice (několik páru), termosku na čaj, čelovku, osobní lékárničku a léky a cestovní doklady.
Cena zahrnuje:
Vedení akce horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní povinné výbavy (sněžnice, lavinový set, omezeně teleskopické hole).
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu a lanovku (20 eur) .
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučuji Alpenverein.
Doprava na akci:
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (cca 800 Kč v případě cesty z Prahy).
Náročnost akce:
Jedná se o nenáročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6hodin denně venku a nachodíme max. do 500 výškových metrů. Tématicky se zaměřuje na první seznámení s lavinovou problematickou a pohybem v zimním terénu obecně.

  Zorientuj se

   

  Mohlo by tě také zajímat

   Prohlídni si fotky z akce