Ferraty Ramsau am Dachstein 28. 6.-1. 7. 2022

Starosti všedních dní nechte v údolí a vyrazte na via ferraty v jižních stěnách rakouského Dachsteinu. V okolí horského střediska Ramsau am Dachstein se nabízí několik desítek zajištěných cest různé obtížnosti a charakteru. Ferratový ráj. Doslova.

Čtyřdenní ferratová akce je určená především začátečníkům. Program akce v Ramsau bude upraven podle výkonosti a preferencí účastníků. Každý den počítáme s dvěma různě náročnými variantami programu pod vedením dvou horských průvodců.

 • 28. 6.-1. 7. 2022

 • 4 dny

 • Ramsau am Dachstein, Rakousko

 • 6.000 Kč/os.


1

První den:


Sraz v kempu Ramsau beach v 13.00, ubytujeme se a odpočineme si po cestě.

V podvečer pak vyrazíme na lehčí "cvičné" ferraty: Kalo Klettersteig C/D , Haidi Klettersteig C/D, Kali Klettersteig B až C/D a Kala Klettersteig B/C, kde si vše v klidu vystvělíme a vyzkoušíme.


2

Druhý až čtvrtý den:


Nabitý celodenní program na via ferratách, budeme vybírat z:

Akci ukončíme poslední den okolo 13.00.

Po dohodě lze akci obohatit o výuku pokročilých lanových a záchranných technik na ferratách pro případ, "kdyby se něco po*".

Ferraty v okolí Ramsau:

Topo mapky jsou použité z rakouského webu o ferratách a lezení v horách bergsteigen.at.

Praktické informace

Ubytování a stravování během akce:

Ubytováni budeme v kempu Ramsau beach . Předpokládaná cena je cca 30 e/os./noc. Nutný je vlastní stan (stačí jeden do trojice), spací pytel, karimatka a další nutné vybavení pro spaní v kempu (vařič, základní nádobí, přenosná lednička, kempovací nábytek atd.).

Jídlo po celou dobu akce budeme řešit vlastními silami (dobré je mít menší zásoby už z ČR). V kempu je k dispozici kuchyňka a obchod, během dne budeme navštěvovat restaurace a horské chaty.

Povinné vybavení a co s sebou:

Kompletní povinnou ferratovou výbavu (sedák, ferratovou brzdu a horolezeckou přilbu) a případný další horolezecký vercajk ti v ceně vedení akce zapůjčíme.

Vezmi si s sebou pohodlné sportovní oblečení (několik sportovních triček, dlouhé kalhoty, kraťasy, mikinu, teplou bundu, nepromokavou bundu a čepici) a pevnou kotníkovou obuv vhodnou na vysokohorskou turistiku (nejvhodnější je nízká treková obuv, např. nabídka Rock Point). Dále pak batoh (o objemu cca 30l - kam se vejde ferratová výbava + ostatní věci) čelovku, powerbanku, opalovací krém, lékárničku, sluneční brýle, plavky (v kempu je bazén).

Na lezení je také dobré mít ochranné "ferratové" rukavice (stačí cyklo nebo pracovní - v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena zahrnuje:

Vedení akce dvěma horským průvodci s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).

Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu na kurz a případné využití lanovek (cca 20-40 eur).
Doprava na akci:
Doprava na kurz je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se domluvíme na spolujízdě.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučuji vyřídit si členství v Alpenverein.
Náročnost akce:

Akce je určena především začátečníkům bez předchozí zkušenosti s pohybem po via ferratách.

Počítáme s dvěma různými variantami programu (lehčí/těžší) pod vedení dvou horských průvodců.

  Zorientuj se

   

  Mohlo by tě také zajímat

   Prohlídni si fotky z akce