SD

Lukáš Klingora

Horský průvodce UIMLA a instruktor lezení.


Tel.: +420 724 918 886
lukas@lukymountain.cz
fb.com/lukymountain.cz
insta.com/lukymountain.cz


Podrobnosti a kontaktní formulář
Sport a hory jsou pro mě odmala denním chlebem. Dlouhou dobu u mě byla na prvním místě cyklistika, které jsem se na vrcholové úrovni věnoval téměř deset let a postupně se vyšvihl do jejích nejvyšších pater.
V roce 2013 jsem ale zamířil o trochu výš. Do hor. Přihlásil jsem se do vzdělávacího programu Horský průvodce UIMLA, který jsem na podzim 2017 úspěšně dokončil. Splnil se mi tak můj dětský sen být profesionálem v horách.

Moje vzdělání

 • 2017 - absolvent kurzu "Mezinárodní horský průvodce UIMLA"
 • 2016 - absolvent kurzu "Horský průvodce MŠMT"
 • 2015 - absolvent kurzu "Instruktor skalního lezení MŠMT"
 • 2014 - absolvent vzdělávacího programu "Zdravotník pro zotavovací akce pro mládež a dorost"
 • 2014 - absolvent kurzu "Instruktor lezení na umělých stěnách MŠMT"
SD
SD

Seznam se s celým týmem

Bezpečnost a individuální přístup jsou pro mě na prvním místě. A protože ve dvou (a více) se to vždycky lépe táhne, občas mi na horách pomáhají:

SD

Jakub Cejpek

Horský průvodce s licencí UIMLA
SD

Anna Petrů

Horská průvodkyně s licencí UIMLA
SD

Růža Samková

Instruktorka lezení
SD

Teresa Bilanová

Administrace

Adresa provozovny

Lukáš Klingora - lukymountain.cz

Soukalova 2154/22 F2
Praha 4 - Modřany, 143 00

Právní forma - sídlo firmy - fakturační údaje

Lukáš Klingora - lukymountain.cz

Hrudičkova 2098/30
Praha 4 - Chodov, 148 00

IČ: 04233883, nejsem plátcem DPH

 • Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti instruktor lezení na umělých stěnách a v přírodních terénech
 • Průvodcovská činnost horská
 • Pronájem a půjčování věcí movitých
 • Velkoobchod a maloobchod
Příslušný Živnostenský úřad:
MČ Praha 4 - odbor živnostenský
Antala Staška 2059/80b
Praha 4, 140 46
Číslo jednací: P4/034716/17/OŽ/BEN
Bankovní spojení: 000000 - 2235996163/0800

Pravidla hry – všeobecné obchodní podmínky

Chceš se mnou něco podniknout? Jasně! Přihlásit se můžeš buď e-mailem, telefonicky nebo pomocí registračního formuláře zde na webu. S potvrzením rezervace ti zašlu podrobnější info k danému kurzu/akci a také fakturu s podklady k platbě. Tu prosím uhraď nejpozději do čtrnácti dnů od obdržení a tvoje rezervace pak bude závazná.
Všechny své akce a kurzy vedu v souladu s legislativními požadavky platnými na území České Republiky. Sám si vyhrazuji právo přerušit nebo ukončit kurz z důvodu nepřízně počasí nebo tvojí nezpůsobilosti pro daný úkon. Pokud si to budeš přát ty osobně, zrušíme ho také. V obou případech zůstane předem dohodnutá cena nezměněná. V případě, že bude předem nepříznivé počasí pro bezpečné uskutečnění kurzu, pokusíme se ho přesunout na jiný termín nebo ti vrátím zpět tvé peníze (neplatí, jestliže už bude kurz zahájen). To platí také, pokud by náhodou došlo ke zrušení kurzu z mé strany.
Svoji účast na akci samozřejmě můžeš zrušit bez udání důvodu. Pokud tak učiníš do dvou týdnů předem, účtuji storno poplatek ve výši 50%. Pokud později, počítej pak už se stoprocentním stornem. Budou-li tvoje důvody pro neúčast závažné, opět nabízím možnost přesunutí na jiný volný termín nebo akci.

Napiš a můžeme vyrazit

  Na co se nejčastěji ptáte

  1Co když budou padat trakaře?

  Co když mám zaplacenou akci a na víkend je už dopředu totálně beznadějná předpověď? Ráno se probudíme na chatě, v plánu je ferratový útok na vrchol a venku se blejská o 106? Nebo chatař na snídani vyvěsí aktuální lavinovku, která říká, že za 4?

  Příznivé povětrnostní podmínky jsou základ, na horách dvojnásob!.<>b A tak se podle toho taky zařídíme. Změníme program, akci přesuneme na jiný termín, potrénujeme metodiku na chatě. Občas ale taky prostě trošku zmokneme. Větru, dešti poručit hold neumím ale slibuji, že se o to alespoň pokusím.

  2Kolik nás na akci bude?
  Běžná cestovka disponující flotilou autobusů fakt nejsme. Individuální a kamarádský přístup a vše na pohodu, to je oč tu běží! A proto nás na každé akci nebude moc, šest, maximálně osm z vás a já. A na lezeckých kurzech dokonce max. čtyři kusy. Může se ale stát, že o akci bude velký zájem, v tom případě se v zájmu zachování maximální bezpečnosti a kvality programu domluvím s některým z mých kolegů s UIMLA licencí a budeme na Vás dva nebo i tři.
  3Za co všechno platím?
  Průvodcovské služby a práce instruktora a kompletní zapůjčení výbavy, to všechno je vždy v ceně. Za dopravu, ubytko, jídlo, lanovky, vstupné… Za to všechno ještě musíš připlatit. Předem Ti ale sdělím, kolik, kde a co bude stát.
  4Kdo mi půjčí chybějící vybyvení?
  Viz. výše. Součástí Lukymountain je i půjčovna vybavení na hory a pokud se mnou vyrazíš, půjčím ti všechno. Máš-li ale nějaká vybavení svoje, určitě si ho můžeš vzít.
  5Doprava na kurzy/akce. Jak se tam dostaneme?
  Na jakoukoliv výpravu je možná spolujízda. Nejčastěji firemním vozem WV Caddy 1.6l TDCI (4 Kč/km včetně veškerých silničních poplatků a dálničních známek), případně s ostatními účastníky. A vždycky to dopředu domluvíme tak, aby nás to všechny stálo co nejmíň.
  6A co to pojištění?
  Bez pojištění na cesty bohužel nejedeš. Vyrážíme za hranice, do hor, na skály, a strejda příhoda nikdy nespí.A tak je platné cestovní pojištění podmínkou pro účast na jakékoliv akci. Já doporučuji vyřídit si členství v Alpenverein, protože nic lepšího jednoduše na trhu není.
  7Kdo je to horský průvodce UIMLA?
  Vodí klienty, jednotlivce i skupiny, v horském terénu. Je vybaven teoretickými znalostmi i praktickými dovednostmi, které jsou nezbytné pro průvodcování v horském terénu v zimních i letních podmínkách. Má na to prostě „školu“ zakončenou mezinárodní zkouškou pod vedením UIMLA. Takže s tebou žádný vořezávátko na hory nejede.
  8 Ty nebo Vy?
  Na horách se Tyká. Ale pokud ti to je nepříjemné, tak to prosím řekni a já to budu respektovat. Každopádně si ale vyhrazuju mít právo posledního slova. Otočit to kousek před vrcholem, ukončit akci s předstihem nebo překopat program. Mým úkolem je totiž dostat tě především bezpěčně zpátky domů.

  Co se o mně povídá?

  • Moc moc díky za vhled do pískovcového lezení! Taky děkujeme za trpělivost a moc fajn den! Bylo to super!
   Gabča a Matěj
   Praha
  • Lezu nějaký ten čas, ale jsem posera a mam hodně moc mezer v lezení, kam jen se podíváte. Nemám žádnou partu, s kterou bych do skal jezdila, protože nikomu moc nestačím, nechci zdržovat pokročilejší lezce a být z toho ve stresu. No a tak jsem se přihlásila na kurz k Lukymu a ještě že jsem to udělala! Skvělý den ve skalách, spoustu věcí jsem znala, ale spoustu taky ne. Uzpůsobí to tak, aby si každý přišel na své. Žádná vaše, leč podle vás sebestupidnější otázka, nezůstane bez odpovědi. Můžete se klidně zeptat 200x na jednu věc a nebude na vás nikterak špatně pohlíženo a tak to má být. Zkrátka na konci dne budou jen samí spokojení lidé, kteří poznali jiné skvělé lezce, kteří mají jediný cíl: užít si společně den, přírodu a něco se přiučit. Jo a taky budeme mít super fotky na internety a to chceme, že ? :-)
   Kačka
   Praha
  • Po deseti letech se vracím k lezení a chci se tomu pořádně věnovat, jenže jsem si nebyla jistá ve spoustě metodických věcí. Lukáš s náma na kurzu prošel vše od základů po různé vychytávky, každý se naučí nové věci bez ohledu na lezeckou úroveň. Bylo to skvělý, všechno krásně vysvětleno, ukázáno, prima parta lidí, sranda, prostě skvělej den ve skalách v režii Lukyho a Terky.
   Bára
   Praha
  • Jestli se chcete naučit bezpečně pohybovat ve vysokohorském terénu nebo na ferratách, nebo to chcete naučit své dětí, pak, jste u Lukáše v těch správných rukách. Ve svých padesáti letech jsem pod jeho vedením zvládla na svých prvních ferratách během tří dnů bezpečně přejít C-čkové feraty a ještě jsem se pokochala pohledem na neuvěřitelné výhledy na horské štíty i jezero v údolí. A děti? Ty přijaly jeho vysvětlení, že prostě "nemají kam spadnout", protože jsou jištěny, a zvládly totéž, co dospělí. Prostě smekám!
   Eva
   Havířov
  •  Chtěli bychom ještě jednou Lukášovi moc poděkovat za perfektní organizaci a profesní přístup při přechodu, i za mimořádný výstup na vrchol, byla to nová super zkušenost!!! Ostatně zbylý tým “rychlonožek”, který pod heslem “Mládí vpřed!” vyběhli a seběhli každé 1000 m převýšení, byl navíc super parta, s kterou bychom se určitě ještě rádi potkali a vypili nějaký ten litřík vína...
   Přesto, že se jednalo o 4 společné dny, připadalo nám, že jsme spolu strávili věčnost. Pestrost a náročnost (tedy za nás) celé akce v nás zanechala spoustu zážitků a vzpomínek na vás na všechny.
   Iveta a Roman
   Opava
  • Děkujeme za super zážitek. Byli jsme s Dušanem moc spokojený i s vysvětlováním  a všemi radami a tak. Určitě se ještě ozveme!
   Inka a Dušan
   Praha
  • S Lukášem jsem zatím absolvovala dva kurzy - Ferratový v Lužických horách a Základy lanových technik. Nějaké lezení už jsem měla za sebou, tak jsem vlastně nic zvláštního nečekala - krom jistoty, že budu mít dohled  Omyl! Lukáš lidi dokáže odhadnout a pak hecnout, aby udělali ten krůček navíc, na který fyzicky mají, ale bojí se ho udělat. Zas další překonání sama sebe! A kurz lanových technik, který vybral kamarád a do kterého se mi popravdě ani nechtělo? Čekala jsem spoustu nudné (byť potřebné teorie) a že mě to bavit nebude. Zase omyl! Kurz jsem si užila, Lukáš všechno podal vtipně, zajímavě, ví o čem mluví. Vše jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži a kurz mě naprosto uchvátil. Zážitky z něj ve mě doznívaly ještě pár dní potom. Rozhodně doporučuji s Lukymountain některý z kurzu absolvovat. Stojí to za to!
   Lenka
   Praha
  • Děkuji Lukášovi za skvělé 4 dny v Dolomitech. Určitě doporučuji! 
   Jirka
   Praha
  • Třídenka výstupu na Priel na sněžnicích s Luky(mountain) - absolutní spokojenost. Lukáš umí a je ochotjnej naučit, ne jen někam dotáhnout. Navíc je fakt v pohodě, takže za mě - určitě ne naposled. Díky!
   Stadna
   Znojmo
  • Naprosto boží výstup! Byl jsem poprvé a i když jsem nadával, když jsem nemohl, rád pojedu znova! Lukáš je profík na svém místě! Všem DOPORUČUJI.
   Michal
   Znojmo
  • Bylo to úžasné prodloužení léta, úplné degustační menu ferratového i horolezení s dokonalou ochutnávkou Itálie. Ještě jednou díky Luky!
   Kačka
   Praha
  • Perfektně strávený den, syn byl naprosto nadšeny. Výhledy a krásné místo pro nás dospělé. Již se těšíme na další výlet.
   Katka
   Semice
  • Ahoj Luky, ještě jednou moc díky za super zážitek a za bezpečné jištění mých dítek. Děti byly po návratu kaput, ale moc se jim to líbilo, hlavně Marťa se ptá, kdy a kam zase vyrazíme. Fotky obletěly kamarády a určitě přibudou další zájemci, i my se rádi zase někdy přidáme. 
   Jana
   Lipence
  • Byli jsme se šestiletým synem na ferratách v Lužických horách. A bylo to perfektní. Druhá ferrata byla těžší, ale průvodkyně Anička celou dobu syna perfektně jistila a motivovala, aby šel dál. Perfektní zážitek jak pro mě, tak pro syna a všem doporučuji!!!!!!!
   Tomáš
   Kladno
  • Bez přehánění nejlepší dovolená za poslední roky a bezkonkurenční zážitek? 5 dní s Lukášem v Lago di Garda v Itálii! Vyvážený program,
   super atmosféra, Lukášův individuální přístup k různým potřebám a úrovním... Zároveň znal oblast, takže víte, do čeho jdete, kdy se vydat kam a co od toho čekat... Takže i když bych se byla schopna už vydat na ferraty sama, rozhodně dám přednost další akci s Lukášem.
   Vlaďka
   Praha
  • Skvěle strávený den na ferratách. Užitečné tipy na dojišťování, poučiti kladky na ferratě nebo také, jak se dostat z lanového mostu, pokud spadnete. A hlavně naprosto trpělivej instruktor Lukáš, kterému nevadilo vše několikrát vysvětlit a ukázat. Takže díky Lukymountain.
   Dita
   Liberec
  • Lukáši, kurz lanových technik na via ferratách na Slánské hoře byl super. Díky Tobě na ferraty teď budu brát méně zkušené kamarády s větší jistotou. Díky!
   David
   Praha
  • S Lukášem jsem zažil nádherný trek v rakouském Totes Gebirge se základním lavinovým výcvikem. Díky skvěle zvolené trase a malé skupině účastníků jsme si užili výhledy i zamlžená zátiší, jak jen to je možné. Díky Lukášově přednášce u kamen a názorným ukázkám lavinové prevence jsem se zorientoval v zimních Alpách a hned další víkend mohl v klidu rozhodnout, kam a kudy je možné bezpečně vystoupat. Sám jsem kdysi provázel pár zájezdů po Karpatech, takže jsem ocenil skvělou organizaci a atmosféru výletu.
   Vojta
  • Já jsem z celé akce (Mrtvé hory na sněžnicích) nadšená, vstřebávám zážitky ještě teď. Pro mně je to ideální způsob trávení volného času - hory a nějaká ta dřina. Měla jsem dobrý pocit z toho, že Lukáš dával na lidi pozor a povzbuzoval tam, kde se někdo necítil úplně jistě. Výlety i odpočinek a další program byly dobře promyšlené a rozvrstvené, přizpůsobené momentálním podmínkám. Super!
   Dana
   Ostrava
  • S Lukášem jsem absolvovala 3 dny na sněžnicích v Rakousku - Totes Gebirge. Celý víkend byl skvěle vyvážený. Bavili jsme se hodně o bezpečnosti na horách, dělali jsme nácvik v případě zasypání lavinou, prochodili jsme okolí Liezener Hutte a večer jsme se nasmáli historkám, kterých má Lukáš nespočet. Rozhodně Lukymountain doporučuji! Díky Luke za skvělý víkend 
   Kačka
   Praha
  • S Lukášem jsem byla poprvé v Itálii na akci Horokurzů. Jela jsem tam sama a s minimálními zkušenostmi, a tak jsem měla obavy, že nezapadnu do kolektivu a že nebudu ferraty zvládat. Lukáš mi ale se vším pomohl – přiučil mě techniku a se všemi členy výpravy mě seznámil. Od té doby jsem s ním byla na pár akcích (v létě i v zimě) a pokaždé to byla pecka! 
   Teresa
   Edinburgh
  • Najít si svého lékaře, zubaře nebo i kadeřníka, kterým důvěřujete a se kterými se můžete rozumně domluvit, je skvělé. Ale najít si „svého“ horského průvodce – to je teda terno!!! No, a nám se to povedlo. Jmenuje se Lukáš! Přečti si pokračování zde.
   Renata a Jindra
   Havířov