Základní kurz skalního lezení v Moravském krase 23. 5. 2024

Celodenní lezecký kurz určený zájemcům, kteří si netroufnou na samostatné skalní lezení a touží se naučit správné a bezpečné metodické postupy a potřebné lanové techniky (nejsou nutné předchozí zkušenosti s lezením).

Náplň a průběh kurzu je vždy na místě přizpůsoben zkušenostem a znalostem jednotlivých účastníků a jejich lezecké výkonnosti.

Kurz je vedený akreditovanými instruktory skalního lezení (max. 4 lezci na jednoho instruktora) a zahrnuje zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.

  • Čtvrtek 23. 5. 2024

  • 1 den

  • Moravský kras

  • 3.000 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh kurzu:
Kurz začíná společným srazem v 9.00 ve skalách (bude upřesněno).Kde strávíme celý den (praktickým i teoretickým výcvikem) na skalách. Kurz ukončíme, až nám dojdou síly (zpravidla okolo 16-17 hod.)
Kde polezeme?
Na vápencový skalách v Moravském krase (severní okolí Brna) - přesná lezecká oblast bude upřesněna dle aktuální lezeckých a povětrnostních podmínek.
Povinné vybavení pro jednotlivce:
Horolezecký sedák, přilba a lezečky - vše je možné v ceně kurzu zapůjčit. Pokud máš vlastní karabiny, jistítko, lano, smyčky atd., vezmi také s sebou.
Doporučené vybavení
Pohodlné sportovní oblečení úměrné aktuálnímu počasí, pevná obuv, batoh o objemu cca 30l, sluneční brýle, opalovací krém, lékárnička. Svačina a pití na odpoledne.
Cena kurzu zahrnuje
Vedení kurzu instruktorem lezení v přírodních terénech s licencí MŠMT a zapůjčení chybějící horolezecké výbavy.
Náročnost kurzu:
Kurz je určený začínajícím lezcům i starším dětem (nejsou potřeba předchozí zkušenosti s lezením). Program, výuka a náročnost lezení bude na místě individuálně přizpůsobena účastníkům kurzu.