Víkendový kurz lezení na písku v Lužických horách 7.-8. 10. 2023

Víkendová lezecká akce na pískovcových věžích v Lužických horách určená zájemcům o pískovcové lezení. V jedinečném prostředí Lužických hor tě čekají dva nabité dny plné lezení na písku a nácviku potřebných dovedností.

Program a průběh kurzu bude na místě přizpůsoben znalostem a dovednostem jednotlivých účastníků (od základních dovedností pro pískovcové lezení až po pokročilé lanové a záchranné techniky). Naučíš se zakládat uzlíky, motat "bambuláky", budovat jistící stanoviště na vrcholu pískovcové věže a další nezbytné dovednosti pro zvládnutí téhle tradiční lezecké disciplíny.

  • 7.-8. 10. 2023

  • 2 dny

  • Lužické hory

  • 5.000 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh víkendu:

V sobotu ráno se společně v 9.00 potkáme na parkovišti u Obervegrů, rozdělíme si vybavení a vyrazíme do skal. Celý den zde strávíme lezením a nácvikem potřebných dovedností pro lezení na písku. Až nám dojdou síly, vyrazíme na ubytování, kde si po večeři ještě uděláme krátkou teoretickou přednášku.

V neděli polezeme na Krkavčích skálách, kde plné zúročíme včerejší nově získané znalosti a dovednosti a užijeme si až 30 metrů vysoké skalní věže!

Ukončení akce v neděli kolem 16-17 hod.

Ubytování a stravování:
Ubytování bude pro všechny účastníky akce rezervované v Penzionu Na Hřebenovce. Ubytování včetně bohaté polopenze zde stojí 750 Kč/os./noc a platí se na místě ubytovateli (možnost platby kartou). Během dne ve skalách si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.
Vybavení:
Zapůjčení kompletní horolezecké výbavy bude na akci zajištěno a je v ceně. Pokud máš ale něco vlastního (sedák, lezečky, horolezeckou přilbu...), vezmi s sebou. Určitě si ale vezmi pohodlné oblečení a obuv pro pobyt v přírodě, batoh cca. 30l, sluneční brýle, opalovací krém, čelovku a lékárničku a nějakou svačinu a pití do skal.
Doprava na akci:
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů je možné se domluvit na spolujízdě s instruktorem z Prahy.
Cena kurzu zahrnuje:

Vedení kurzu instruktorem skalního lezení s licencí MŠMT a zapůjčení potřebného horolezeckého vybavení.

Navíc je potřeba počítat s náklady na ubytování, dopravu a stravu během víkendu.

Náročnost kurzu:
Kurz je určen zejména začátečníkům bez předchozích zkušeností s pískovcovým skalním lezením. Věřím ale, že i mírně pokročilý pískař se od nás určitě taky něco přiučí.
Počet účastníků:

Počet účastníků na akci je omezen na max. 4 lezce na jednoho instruktora.

Kurz proběhne v minimálním počtu 2 účastníků.

    Zorientuj se