Víkend na sněžnicích na Liezener Hütte 9.-11. 12. 2022

Oblíbená akce v jihovýchodní části Totes Gebirge! Čekají tě tři dny v naprosto liduprázdných horách, famózní hřebenové túry na sněžnicích, skvělé zázemí samoobslužné horské chaty Liezener Hütte a základní výcvik lavinové záchrany.
 • 9.-11. 12. 2022

 • 3 dny

 • Totes Gebirge, Rakousko

 • 5.000 Kč/os.


1

První den:


Sraz ve 13.00 na parkovišti nad obcí Wörschach. Zde si rozdělíme potřebné zimní vybavení (sněžnice, lavinový set), sbalíme batohy a "na těžko" vyrazíme po zimní výstupové trase vedoucí přes hřeben Worschacher Reidling 1.912 m na chatu Liezener Hütte 1.762 m, kam dorazíme se setměním (asi 800 výškových metrů, cca 3-4 hod.túra). Během této odpolední túry se pomalu začneme seznamovat se zásadami bezpečného pohybu v zimním lavinovém terénu a po večeři si pak ještě na chatě uděláme krátkou přednášku o lavinách.


2

Druhý den:


Nás čeká krásná celodenní hřebenová túra (převýšení do 800 m, cca 6-7 hod.), až na vrchol Hochmölbing 2.336 m, kde se nám otevře krásný výhled na východní část rakouských Alp. Během túry budeme klást důraz na bezpečný pohyb v lavinovém terénu a ukážeme si a prakticky vyzkoušíme základy lavinové záchrany (práce s vyhledávačem a lavinovou sondou a vykopání zasypaného). Sestup zpět na chatu budeme volit podle aktuálních sněhových podmínek v terénu buď stejnou cestou nebo přes osadu Brunnalm 1.733 m.


3

Třetí den:


Dopoledne strávíme na svazích v blízkosti chaty a budeme se věnovat lavinové problematice, opět procvičíme záchranu, ukážeme si, jak vyhodnotit lavinové riziko přímo v terénu (kluzný blok, kompresní testy stability) a také nasimulujeme zasypání lavinou. Kolem poledne opustíme chatu a sestoupíme zpět k autu do údolí, kde akci ukončíme kolem 14.00-

V závislosti na aktuálních podmínkách a lavinové situaci je možná změna programu a trasy jednotlivých túr.

Praktické informace

Ubytování a stravování

Ubytování bude pro všechny účastníky akce rezervované na samoobslužné chatě Liezener Hütte 1.762 m. Na chatě jsou kamna, základním nádobím vybavený "kuchyňský kout" a suchý záchod. Není zde elektrika a mobilní signál a pitnou vodu si budeme muset roztopit a převařit ze sněhu. Spí se ve vlastních spacácích.

Cena ubytování je 10 nebo 20 euro/noc (v závislosti na členství v Alpenverein) a platí se na místě v hotovosti. Stravovat se po celou dobu akce budeme muset z vlastních zásob.

Cena akce zahrnuje:

V ceně je zahrnuto zapůjčení povinného zimního vybavení (sněžnice a lavinový set) a služby horského průvodce s licencí UIMLA.

V ceně nejsou zahrnuté náklady na ubytování, dopravu a stravu.

Doprava na akci:
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Náročnost akce:
Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6 hodin denně venku a nachodíme 600-800 výškových metrů. Tématicky se zaměřujeme na první seznámení s lavinovou problematikou a specifika pohybu v zimním terénu.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění např. členství v Alpenverein.
Podmínky konání akce:

Akce se uskuteční v minimálním počtu 4 zájemců. Maximum je 7 účastníků.

A než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

  Zorientuj se

   

  Přihlášení

  Zapomněli jste heslo?

  Založit účet?