Via ferraty u Lago d´Idro 28.-31. 10. 2021

Závěrečná ferratová akce sezóny 2021. V blízkosti italského jezera Idro (které leží asi 50 km západně od známého jezera Lago di Garda) nás během podzimních práznin čekají jak celodenní ferratové túry a výstupy až do výšky 1.500 m.n.m., tak kratší zajištěné cesty v údolích a také návštěva Casto Klettersteig Park - neustále se rozrůstající největší ferratové arény ve Východních Alpách.

Akce je určena jak začátečníkům bez předchozích zkušeností (včetně dětí od cca 10 let) i pokročilým lezcům, které láká objevovat nové ferratové terény. Program bude probíhat ve dvou skupinkách podle výkonnosti a zkušeností lezců.

S využitím státnáho svátku 28. 10: staří na tuto akci pouze jeden den dovolené!

  • 28.-31. 10. 2021

  • 4 dny

  • Lago d´Idro, Itálie

  • 6.800 Kč/os.


1

První den:


Ve večerních hodinách se všichni potkáme na místě, v klidu se ubytujeme a společně se připravíme na ferratový program v následujících dnech.


2

Druhý až čtvrtý den:


Celodenní ferratový program, vybárat budeme ze zajištěných cest:

Každý den si jednoduše vybereme podle chuti a nálady a s ohledem na zkušenosti a kondici celé skupiny.

Akci ukončíme poslední den kolem poledne a vyrazíme zpět do ČR.

Po dohodě lze akci prodloužit o jeden den lezení navíc.

Topo mapy via ferrat:

(Převzato z rakouského webu bergsteigen.at.)

Praktické informace

Vybavení:
Zapůjčení kompletní ferratové výbavy (sedací a prsní úvazek, ferratový jistící set a horolezecká přilba) je v ceně akce a bude zajištěno pro všechny účastníky. Vezmi si s sebou určitě ale pohodlné venkovní sportovní oblečení, pevnou uzavřenou obuv, menší batoh (objem cca. 30l), láhev na vodu, cestovní doklady, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát. Hodí se také vlastní ochrané/ferratové rukavice (stačí běžné pracovní nebo cyklo).
Ubytování a stravování
Ubytování bude pro účastníky akce zarezervované v apartmánech ve vesnici Idro (bude upřesněno). Předpokládaná cena ubytování je cca 20-25 euro/os./noc a platí se na místě ubytovateli (možnost platby kartou). Stravování budeme řešit každý sám individuálně, v blízkosti apartmánů je obchod, během dne a večer je možné využít místních restaurací a bister.
Doprava na akci
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě. Na akci je možné využít spolujízdu z Prahy za cca.1.500 Kč/os.
Cena akce zahrnuje:
V ceně akce je zapůjčení veškeré ferratové výbavy a profesionální vedení horskými průvodci UIMLA.
Cena akce nezahrnuje:
Náklady na dopravu, ubytování a stravu a případné využití lanovek.
Je pro mě tato akce vhodná?
Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6-8 hodin denně venku a nachodíme a nalezeme do 600 výškových metrů.
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučuji Alpenverein.

Zorientuj se