Odpolední lezení na skalách – Srbsko u Prahy 20. 9. 2021

Lezecké odpoledne v oblíbené a dostupné lokalitě Srbsko u Prahy určené zájemcům, kteří si netroufnou na samostatné skalní lezení a touží se naučit správné a bezpečné metodické postupy a potřebné lanové techniky (nejsou nutné předchozí zkušenosti s lezením).

Náplň a průběh kurzu je vždy na místě přizpůsoben zkušenostem a znalostem jednotlivých účastníků a jejich lezecké výkonnosti.

Kurz je vedený akreditovanými instruktory skalního lezení (max. 4 lezci na jednoho instruktora) a zahrnuje zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.

  • Pondělí - 20. 9. 2021

  • cca 4 hodiny

  • Srbsko u Prahy

  • 1.200 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh kurzu:
Odpoledne se společně potkáme v 15.00 na parkovišti v Srbsku u Prahy odkud se přesuneme do skal (asi 15 min. chůze). Zde strávíme odpoledne a podvečer lezením (praktickým i teoretickým výcvikem) na skalách. Kurz ukončíme, až nám dojdou síly a zapadne slunce (zpravidla okolo 19-20 hod.)
Kde polezeme?
V jedné z nejkrásnější skalních oblastí v okolí Prahy - Srbsko, lom Alkazar, případně i v přilehlých lezeckých sektorech.
Povinné vybavení pro jednotlivce:
Horolezecký sedák, přilba a lezečky - vše je možné v ceně kurzu zapůjčit. Pokud máš vlastní karabiny, jistítko, lano, smyčky atd., vezmi také s sebou.
Doporučené vybavení
Pohodlné sportovní oblečení úměrné aktuálnímu počasí, pevná obuv, batoh o objemu cca 30l, sluneční brýle, opalovací krém, lékárnička. Svačina a pití na odpoledne.
Cena kurzu zahrnuje
Vedení kurzu instruktorem lezení v přírodních terénech s licencí MŠMT a zapůjčení chybějící horolezecké výbavy.
Náročnost kurzu:
Kurz je určený začínajícím lezcům i starším dětem (nejsou potřeba předchozí zkušenosti s lezením). Program, výuka a náročnost lezení bude na místě individuálně přizpůsobena účastníkům kurzu.

Zorientuj se