Odpolední ferratový kurz v Moravském krase 27. 8. 2024

Základní ferratový kurz, během kterého si vyzkoušíš a naučíš se vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest - via ferrat. Unikátní ferratový park Velká dohoda nabízí celekm 836 metrů zajištěných cest (via ferrat) všech obtížností (A až E), které jsou ideální pro Tvojí první zkušenost s touto populární horolezeckou disciplínou.

Na tomto cca 4-5 hodinovém ferratovém kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách rúzné obtížnosti a charakteru si postupně vyzkoušíš všechno, co Tě může třeba v budoucnu potkat v Alpách.

Kurz je vhodný především pro začátečníky bez předchozích zkušeností (i starší děti). Součásti kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

  • 27. 8. 2024 (začátek v 15.30)

  • Odpoledne (cca 4-5 hod.)

  • Ferratový park Velká dohoda, Moravský kras

  • 2.000 Kč/os

Praktické informace

Program a průběh kurzu:

Kurz začíná společným srazem v 15.00 na parkovišti přímo pod via ferratami.

Program zahájíme krátkou přednáškou o ferratách, seznámíme se s pravidly pro bezpečné lezení a proškolíme se ve správném používání ferratové výbavy. Poté již začneme lézt první lehčí trasy (A až B). Během kurzu postupně pak vyzkoušíme i těžší obtížnosti, ukážeme si různé "finty" pro efektivnější lezení, tipy na ferratové vybavení a další. Součástí kurzu je i krátký workshop lanové záchrany a dopomoci spolulezci v nesnázích.

Obvykle kurz končí okolo 20.00.

Vybavení

Kompletní potřebnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím (ferratový jistící set, horolezecká přilba, sedací úvazek a odsedka).

Dále doporučuji pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batoh (objem 20-25l), svačinu a pití na celý den. Určitě se také budou hodit ochranné ferratové rukavice - omezeně také k zapůjčení (stačí i běžné cyklo nebo pracovní).

Dále doporučuji pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batoh (objem 20-25l), svačinu a pití na celý den. Určitě se také budou hodit ochranné ferratové rukavice - omezeně také k zapůjčení (stačí i běžné cyklo nebo pracovní).

Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodce s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení potřebné via ferratové výbavy.
Cena kurzu nezahrnuje:
Vstupné do areálu Velká dohoda - 200 Kč/os.
Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně. V rámci snížení nákladů je možné domluvit se na společné dopravě z Brna.
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6-8 let. Zapůjčení dětské výbavy je samozřejmostí.

    Zorientuj se