Kurz lanových technik na ferratách 19. 5. 2024

Speciálně zaměřený metodický ferratový kurz, který Tě naučí vše potřebné pro záchranu a řešení krizových situací na zajištěných cestách - via ferratách. Během celého dne se naučíš a hlavně si intenzivně procvičíš potřebné lanové techniky - dojištění, spouštění, slanění, kladkostroj pro vytažení vzhůru a spoustu dalších dovedností a vychytávek tak, aby jsi byl příště už připraven pomoci ostatním spolulezcům.

Kurz probíhá v reálném terénu na reálné zajištěné cestě a je určen jak pro profesionální průvodce cestovních kanceláří, tak i třeba pro rodiče ferratchtivých dětí i ostatní milovníky via ferrat.

  • 19. 5. 2024

  • 1 den

  • Spitzberg, Lužické hory (Německo)

  • 2.500 Kč/os.

Praktické informace

Program a průběh kurzu

V den kurzu se společně v 9.00 potkáme na parkovišti pod Spitzbergem, rozdělíme si potřebné vybavení a vyrazíme k blízkým zajištěným cestám, kde strávíme celý den tréninkem lanových technik a dalších potřebných dovedností.

Ukončení kurzu kolem 17 hod.

Vybavení na kurzu

Veškeré potřebné vybavení bude na kurzu zajištěno a jeho zapůjčení je v ceně. Pokud máš něco vlastního (sedák, horolezecká přilba, ferratová brzda, lano, karabiny, smyčky atd.) - vezmi s sebou.

S sebou si vezmi také pohodlné sportovní oblečení a pevnou obuv pro pohyb na skalách, batoh o objemu cca 30l, sluneční brýle, opalovací krém, lékárničku, čelovku a svačinu a pití na celý den. Určitě se také budou hodit ochranné rukavice pro práci s lanem (v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena kurzu zahrnuje
Vedení kurzu horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení potřebného horolezeckého vybavení.
Doprava na kurz
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů je možné se domluvit na spolujízdě s instruktorem z Prahy.
Cestovní pojištění
Pozor! Oblast Spitzberg se nachází na území Německa. Podmínkou účasti na akci je platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučuji Alpenverein.
Podmínky konání kurzu

Kurz se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více instruktorů).

Možné je také domluvit individuální termín kurzu "na přání".

A než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.