Königsjodler Klettersteig a výstup na Hochkönig 2.941 m 16.-18. 8. 2024

Impozantní hřebenový výstup jednou z nejdelších a nejzajímavějších via ferrat v celých Alpách. Rakouský Königsjodler Klettersteig D měří 1700 metrů a končí pár metrů pod nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alpách - Hochkönig 2.941 m.

Navíc během této akce přelezeme také kratší zajištěnou cestu Grandlspitz Klettersteig C/D vedoucí na vrchol Grandlspitz 2.307 m.

  • 16.-18. 8. 2024

  • 3 dny

  • Berchtesgadenské Alpy Rakousko

  • 5.500 Kč/os.


1

První den:

 

Ve 12.00 se společně potkáme na parkovišti u vesnice Dienten am Hochkönig, odkud nás čeká asi půlhodinový výstup na chatu Erichhütte, kde se ubytujeme na první noc. Nalehko pak vyrazíme vylézt na vrchol Grandlspitz 2.307 m zajištěnou cestou Grandlspitz Klettersteig C/D (900 m převýšení, cca 4 hodin túra).


2

Druhý den:

 

Od brzkých ranních hodin nás čeká celodenní výstup (1.500 m převýšení, 1.700 m lezení, cca 10 hodin) zajištěnou cestou Königsjodler Klettersteig D. Samotná zajištěná cesta vedoucí po výrazném skalním hřebenu s ostrými věžemi končí už na vrcholu Hoher Kopf 2.875 m, odkud přejdeme na vrchol Hochkönig 2.941 m, kde na horské chatě Matrashaus přespíme.

Zhruba v polovině, před věží Kummetstein, je možné Königsjodler Klettersteig opustit a přes Birgkar dojít k chatě Matrashaus event. sestoupit zpět do údolí.


3

Třetí den:

 

Sestup zpět do údolí pohodlnější variantu vedoucí přes centrální část pohoří až k chatě Arthurhaus 1.502 m. Poté využijeme autobus, který nás doveze zpět k autům. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Praktické informace

Ubytování a stravování během přechodu:

Obě noci strávíme na stylových horských chatách - první noc na chatě Erichhütte druhou pak na chatě Matrashaus přímo na vrcholu Hochkönig 2.941 m.

Ubytování včetně snídaně v obou případech stojí cca 25-35 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu). Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami, večeři si pak objednáme z jídelního lístku.

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti v ceně akce samozřejmě zapůjčíme.
Vezmi si s sebou ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatě - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák a cestovní doklady.
Cena zahrnuje:
Vedení akce horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu (možnost spolujízdy z ČR).
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučujeme Alpenverein.
Jak to bude s dopravou?
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Náročnost akce:
Jedná se o náročný alpský výstup (převýšení 1600 m/10 - 12 hodin). Nutné jsou předchozí zkušenosti s lezením via ferrat a vysokohorskou turistikou.
Podmínky konání akce:

Akce se uskuteční v minimálním počtu 3 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

A než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

    Zorientuj se