Ferraty Ramsau am Dachstein 23.-25. 6. 2023

Starosti všedních dní nechte v údolí a vyrazte na via ferraty v jižních stěnách rakouského Dachsteinu. V okolí horského střediska Ramsau am Dachstein se nabízí několik desítek zajištěných cest různé obtížnosti a charakteru. Ferratový ráj. Doslova.

Ferratová akce je určená jak začátečníkům a rodinám s dětmi (od +/- 8 let), tak i zkušenějším ferratistům, které lákají nové výzvy. Program akce v Ramsau bude upraven podle zkušeností, výkonosti a preferencí účastníků. Počítáme s dvěma různými variantami programu pod vedením dvou horských průvodců.

  • 23.-25. 6. 2023

  • 3 dny

  • Ramsau am Dachstein, Rakousko

  • 5.000 Kč/os.


1

První den:


Sraz na místě (bude upřesněno) ve večerních hodinách. Kontrola ferratového vybavení a podrobné info k plánovanému programu celé akce.


2

Druhý a třetí den:


Nabitý celodenní program na via ferratách, budeme vybírat z:

Nedaleko Stříbrné soutěsky je eventuálně možné také přelézt lehčí "cvičné" ferraty Kalo Klettersteig C/D a Haidi Klettersteig C/D nebo navštívit unikátní dětské ferraty Kali Klettersteig B až C/D a Kala Klettersteig B/C.

Po dohodě lze akci prodloužit o jeden den lezení navíc nebo program obohatit o výuku pokročilých lanových a záchranných technik na ferratách pro případ, "kdyby se něco po*".

Praktické informace

Ubytování a stravování během kempu:

Ubytováni budeme ve vybraném penzionu v Ramsau a okolí. Předpokládaná cena je 30-45 e/os./noc se snídaní.

Možné je také domluvit se na spaní v kempu.

Jídlo budeme řešit buď formou polopenze na penzionu nebo vlastními silami.

Povinné vybavení a co s sebou:

Kompletní povinnou ferratovou výbavu (sedák, ferratovou brzdu a horolezeckou přilbu) a případný další horolezecký vercajk ti v ceně vedení akce zapůjčím.

Vezmi si s sebou pohodlné sportovní oblečení (nepromokavá bunda, zateplovací vrstva, čepice a rukavice) a pevnou kotníkovou obuv vhodnou na vysokohorskou turistiku. Dále pak batoh (o objemu cca 30l - kam se vejde ferratová výbava + ostatní věci) čelovku, powerbanku, opalovací krém, lékárničku, sluneční brýle.

Na lezení je také dobré mít ochranné "ferratové" rukavice (stačí cyklo nebo pracovní - v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena kurzu zahrnuje:

Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).

Akci je možné prodloužit o jeden den lezení na víc s celkovou cenou 6.500 Kč/os za vedení.

Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu na kurz (možná spolujízda) a případné využití lanovek (cca 20 eur).
Doprava na akci:
Doprava na kurz je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (z Prahy).
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučuji vyřídit si členství v Alpenverein.
Náročnost akce:

Náročnost bude na místě na míru ušitá účastníkům akce. Na tuto akci se můžou hlásit jak začátečníci a rodiny s dětmi (od +/- 8 let), tak i zkušenější ferratisté, které lákají nové výzvy.

Počítáme s dvěma různými variantami programu pod vedení dvou horských průvodců.

Podmínky konání akce:

Akce se uskuteční v minimálním počtu 5 zájemců. Maximum je 6 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Možné je také domluvit individuální termín kurzu "na přání".

A než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

    Zorientuj se