Ferratový přechod Brenty – jižní okruh 4.-7. 8. 2021

Alternativní varianta oblíbeného Ferratového přechodu Brenty. Ideální volba pro Ty z Vás, kteří už se mnou na Brentě byli a toužíte po zajištěných cestách prozkoumat další krásná zákoutí tohoto legendárního dolomitského masivu.

Během čtyřdenní okružní ferratové túry budeme spát každý den na jiné horské chatě, ani jednou nepůjdeme po stejné cestě a užijeme si dech beroucí Brentu mimo hlavní turistické směry.

Pokud vás, stejně jako mě, Brenta už během prvního dne totálně dostala a prostě se sem musíte vrátit, tak tenhle okruh je přesně pro vás!

Luky

  • 4.-7. 8. 2021

  • 4 dny

  • Dolomity di Brenta, Itálie

  • 6.000 Kč/os.


1

První etapa: Lago di Molveno - Rifugio Selvata


Ranní odjezd z ČR směrem do Itálie. Zde se potkáme v městečku Molveno u stejnojmenného jezera a ještě dnes vystoupáme k horské chatě Rifugio Selvata 1.630 m, kde strávíme první noc.


2

Druhá etapa: Rifugio Selvata – Rifugio Pedrotti


Den zahájíme výstupem přes zajištěnou cestu Felice Spellini do sedla Bocca d. Armi, odkud následně projdeme nejhezčí část Via delle Bochette - Centrale. Naše cesta povede dál kolem Campanille Basso do sedla Bocca d. Brentam, zde sestoupíme k chatě Rifugio Pedrotti 2.491 m, kde strávíme druhou noc přechodu. Před večeří zde ještě můžeme uskutečnit krátký výstup na Monte Daino s monumentálním výhledem na celý masiv Brenty a současně i jezero Lago di Molveno.


3

Třetí etapa: Rifugio Pedrotti – Rifugio XII Apostoli


Dnes budeme pokračovat přes Sentiero Brentari a Sentiero dell'Ideale až k horské chatě Rifugio XII Apostoli 2.489 m. Cestou zdoláme několik sněhových polí a výstupů do sedel (dle aktuálních podmínek s nutností použít turistické mačky a cepín).


4

Čtvrtá etapa: Rifugio XII Apostoli – Lago di Molveno


Poslední den nás čeká závěrečná horská túra k chatě Rifugio Silvio Agostini, kde ještě využijeme ferratové vybavení. Dále pak sestoupíme zpět k jezeru Lago di Molveno a vydáme se na cestu do ČR. Návrat je plánován v nočních hodinách.

V závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a obsazenosti chat je možná změna trasy.

Praktické informace

Brenta očima účastníků:
Přečti si na blogu článek Dorotky o jejích dojmech z Brenty nebo můj Návod k přechodu Brenty.
Ubytování a stravování během přechodu:
Ubytování budeme na třech různých horských chatách: Rifugio Selvata, Rifugio Pedrotti a poslední noc na Rifugio XII Apostoli. Spát budeme na pokojích pro 6-8 osob (nutný je vlastní spacák nebo tzv. bílá paní).
Noc včetně bohaté polopenze zde stojí cca 55 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu). Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu + mačky a cepín Ti v ceně akce samozřejmě zapůjčíme.
Vezmi si s sebou ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatách - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák a cestovní doklady.
Cena zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu (možnost spolujízdy z ČR).
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučuji Alpenverein.
Jak to bude s dopravou?
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Náročnost akce:
Akce je vhodná pro průměrně zdatné vysokohorské turisty, kteří jsou schopní denně trávit 6-8 hodin na túře. Denní převýšení se pohybuje mezi 600-1000 nastoupanými metry. Ferratové úseky maximálně do stupně C.

Zorientuj se