Víkendový ferratový kurz v rakouském pohoří Raxalpe, který je vhodný jak pro naprosté začátečníky, tak i pokročilejší ferratisty. Díky pestré nabídce via ferrat v oblasti lze program na místě přizpůsobit zkušenostem a fyzickým možnostem účastníků (do této oblasti lze také vyrazit opakovaně a vždy přelézt něco nového).

Na kurzu se seznámíš s potřebným vybavením a naučíš se ho správně používat a osvojíš si zásady bezpečného lezení via ferrat. Společně během víkendu přelezeme vybrané zajištěné cesty v oblasti a postupně si tak vyzkoušíme všechny možné záludnosti této stále populárnější horské disciplíny.

  • 12.-14. 7. 2024

  • Víkend

  • Raxalpe a Hohe Wand, Rakousko

  • 5.000 Kč/os


1

První den:


Odpolední odjezd z CŘ (sraz na místě ve večerních hodinách v případě vlastní dopravy), ubytování a seznámení s programem. Po večeři pak bude následovat krátká přednáška o via ferratách, společně se tak připravíme na víkendový ferratový program.


2

Druhý a třetí den:


Celý den strávíme na ferratách v oblastech Raxalpe a Hohe Wand, vybírat budeme z:

Poslední den kurz ukončíme okolo 15 hod. a vyrazíme zpět do ČR.

Po dohodě lze program prodloužit o jeden den lezení navíc.

Praktické informace

Ubytování a strava během kurzu:
Ubytovaní budeme na moderní horské chatě Weichtalhaus. Spát budeme na pokojích pro 6-8 osob. Noc včetně bohaté snídaně zde stojí cca 30-35 euro (v závislosti na členství v Alpenverein) a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou). Během dne stravování z vlastních zásob nebo na horských chatách/v restauracích.
Povinné vybavení a co s sebou:

Kompletní povinnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím.

Vezmi si s sebou pohodlné sportovní oblečení a pevnou kotníkovou obuv vhodnou na vysokohorskou turistiku. Dále pak batoh (o objemu cca 30l - kam se vejde ferratová výbava, svačina, pití a ostatní věci na celý den) čelovku, opalovací krém, lékárničku, sluneční brýle. Na lezení je také dobré mít ochranné "ferratové" rukavice (stačí cyklo nebo pracovní - v omezeném množství možno zapůjčit).

Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu na kurz (možná spolujízda) a případné využití lanovky (cca 20 eur).
Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (z Prahy).
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca 8 let. Zapůjčení dětské výbavy je samozřejmostí.
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti na kurzu je platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučuji vyřídit členství v Alpenverein.
Podmínky konání kurzu:

Kurz se uskuteční v minimálním počtu 5 zájemců. Maximum je 6-8 účastníků na jednoho průvodce (více účastníků = více průvodců).

Možné je také domluvit individuální termín kurzu "na přání".

    Zorientuj se