Ferratový kurz v Lužických horách 9. 10. 2021

Celodenní základní ferratový kurz, během kterého si vyzkoušíš a naučíš se vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest - via ferrat. Pískovcové věže na česko-německém pomezí v Lužických horách nabízí dvě lezecky pestré via ferraty, které jsou ideální pro Tvojí první zkušenost s touto populární horolezeckou disciplínou.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si postupně vyzkoušíš všechno, co Tě může třeba v budoucnu potkat v Alpách.

Kurz je vhodný především pro začátečníky bez předchozích zkušeností (i starší děti). Součásti kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

Covid info

Od 17. 5. je možné do Saska vycestovat na 24 hodin bez nutnosti testů/karantény viz web MZV.

  • This is the 1st item

  • This is the 2nd item

  • Sobota 9. 10. 2021

  • 1 den

  • Lužícké hory, Zittauer Gebirge

  • 1.700 Kč/os

Program a průběh kurzu

Ranní sraz na parkovišti v Jonsdorfu v 9.30. Zde na nás čeká první zajištěná cesta Nonnensteig C/D, kde si na 350 metrech její délky užijeme mimo jiné několik lanových mostů a přemostění, žebříků a těžších i lehčích lezeckých úseků.

Po krátkém odpočinku a přesunu auty k lázeňskému městečku Oybin bude následovat odpolední část našeho programu – impozantní 100 metrů dlouhá hřebenová ferrata Alpiner Grat C, která už nabízí vyrovnané horské lezení.

Předpokládaný konec kurzu je mezi 15 a 16 hod.

Praktické informace

Kde polezeme?
Lužické hory se nacházejí na severu Čech. Pozor ale. Ferratové oblasti se zde nachází v německé části pohoří, a tak je podmínkou účasti na kurzu platné cestovní pojištění pro horolezectví - doporučujeme Alpenverein.
Povinné vybavení a co s sebou:
Kompletní povinnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím, vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochranné rukavice (stačí cyklo nebo pracovní) a nějaká éčka - jistě se po lezení odměníme ve stylové hospůdce přímo na skalách.
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně. V rámci snížení nákladů se obvykle domlouváme na spolujízdě (např. z Prahy).
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6-8 let. Zapůjčení dětské výbavy je samozřejmostí.
Nezapomeň si přečíst:
Než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

Zorientuj se