Ferratový kurz v Děčíně – Pastýřská stěna 5. 9. 2021

Celodenní intenzivní ferratový kurz, během kterého se naučíš vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest. Via ferrata Pastýřská stěna se nachazí v samém srdci severočeského města Děčín a bez nadsázky je považována za TOP ferratovou lokalitu u nás. Zalézt si na Pastýřské stěně můžeš na jedné z 16 cest různých obtížností (A až E) nebo se projít po atraktivním visutém mostu.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si vyzkoušíš všechno, co Tě může v budoucnu potkat v Alpách.

Kurz je vhodný pro začátečníky bez předchozích zkušeností i rodiny s dětmi od 6 let. Součástí kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

  • 5. 9. 2021

  • 1 den

  • Pastýřská stěna, Děčín

  • 1.700 Kč/os

Praktické informace

Kde polezeme?
V největší ferratové oblasti v ČR - Via ferrata Pastýřská stěna v Děčíne, podrobnější info si můžeš projít na oficiálním webu ferraty .
Časový harmonogram a průběh kurzu:
Kurz začíná vždy v 9.00 společným srazem přímo pod ferratou a končí, až nám dojdou síly (zpravidla okolo 15-16 hodiny). Obvykle společně zvládneme vylézt 3-4 cesty za celý den.
Povinné vybavení a co s sebou:
Kompletní povinnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím, vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochranné rukavice (stačí cyklo nebo pracovní) a nějaké kačky - jistě se po lezení odměníme ve stylové restauraci přímo pod ferratou.
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní povinné výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně. V rámci snížení nákladů se obvykle domlouváme na spolujízdě (např. z Prahy).
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6-8 let. Zapůjčení dětské výbavy je samozřejmostí.
Nezapomeň si přečíst:

Než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

Kurz proběhne v minimálním počtu 3 zájemců.

Zorientuj se