Půldenní ferratový kurz, během kterého si vyzkoušíš a naučíš se vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest - via ferrat. Ferratová oblast Vodní brána u Semil nabízí několik lezeckých variant střední obtížnosti, které jsou svým charakterem ideální pro první seznámení s lezením zajištěných cest - via ferrat.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si postupně vyzkoušíš všechno, co Tě může třeba v budoucnu potkat v Alpách.

Tento ferratový kurz je vhodný především pro začátečníky bez předchozích zkušeností (i starší děti). Součásti kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

  • Individuální termíny (duben-říjen)

  • 3-4 hodiny

  • Vodní brána u Semil

  • 3.000 Kč (1-4 osoby)

Praktické informace

Program a průběh kurzu:

Kurz začíná společným srazem na parkovišti u via ferrat v předem dohodnutý termín. Zde si rozdělíme vybavení a zaškolíme se v jeho správném používání a vyrazíme lézt. Nejprve začneme lehčí výstupovou variantou a postupně si vysvětlíme správnou a bezpečnou techniku lezení. Během kurzu pak postupně zkusíme přelézt všechny zdejší lezecké varianty.

Povinné vybavení a co s sebou:
Kompletní povinnou ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu zapůjčím, vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochranné rukavice (stačí cyklo nebo pracovní) a nějaká svačina a pití.
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní ferratové výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Doprava na kurz:
Doprava na kurz je řešena individuálně. V rámci snížení nákladů se obvykle domlouváme na spolujízdě (např. z Prahy).
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6-8 let. Zapůjčení dětské výbavy je samozřejmostí.
Nezapomeň si přečíst:
Než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

    Zorientuj se