Dolomity – jednodenní túry na sněžnicích 10.-13. 3. 2022

Vydejte se na putování zasněženými Dolomity, dost možná nejkrásnějším pohořím Evropy. V sérii jednodenních túr navštívíme vybrané lokality a budeme si tak moci užít pokaždé jiné velkolepé výhledy a vše pěkně nalehko. Podíváme například k legendárním Tre Cime nebo do skupiny Fannes.

Součástí akce je základní lavinový kurz a seznámení s bezpečným pohybem v zimních horách.

  • 10.-13. 3. 2022

  • 4 dny

  • Dolomity, Itálie

  • 6.000 Kč/os.

Program akce

1. den – Cima Lasta

První den se po obědě sejdeme nedaleko Brunecku a vyrazíme na kratší odpolední túru na vrchol Cima Lasta (2194 m, 600 metrů převýšení). Protáhneme se po dlouhé cestě, seznámíme se s vybavením a užijeme si první výhledy. V podvečer se přesuneme do Toblachu, kde budeme spát po celou dobu akce.

2.-3. den – Tre Cime, Fannes, Rotlahner...

Podnikneme vždy celodenní túru do vybraného koutu Dolomit, vybírat budeme vždy podle podmínek a počasí tak, abychom si je co možná nejvíce užili. Určitě se podíváme do blízkosti slavných Tre Cime, do oblasti Fannes a nakoukneme i na italsko-rakouské pomezí. Během túr potrénujeme i lavinovou prevenci a záchranu.

4. den – Strudelkopf

Závěrečný den akce vyrazíme z jihu k oblíbenému vrcholu Strudelkopf (2307 m, 880 metrů převýšení), odkud se za pěkného počasí nabízí kruhový výhled po centrální části Dolomit. Po sestupu vyrazíme k našim domovům.

V závislosti na aktuálních podmínkách je možné upravení programu a výběr alternativních túr.

Praktické informace

Ubytování a stravování
Ubytováni budeme v apartmánu Peterlan Hof v Toblachu (cena cca 25 eur/os.noc). V penzionu je k dispozici je zařízená kuchyňka. Stravovat se budeme buď z vlastních zdrojů, nebo je možné využít restaurace v Toblachu. Potraviny lze dokoupit v místním supermarketu.
Co vše je v ceně?
V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení (sněžnice, lavinový set: vyhledávač, lopata a sonda) a služby horského průvodce s licencí UIMLA. V ceně není zahrnuto ubytování a náklady na dopravu.
Jak je to s dopravou?
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Je pro mě tato akce vhodná?
Jedná se o středně náročnou akci, kterou zvládnou i jedinci s průměrnou fyzičkou bez předchozí zkušenosti s chůzí na sněžnicích. Převýšení denních túr se pohybuje od 600 do 1300 výškových metrů. Jakýkoliv den lze zařadit individuální odpočinkový den (spíme na jednom místě).
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - např.: Alpenverein.

Zorientuj se