Zimní fotokurz s Jakubem Cejpkem v Totes Gebirge 20.–22. 3. 2020

Odvez si z výprav a cest do hor lepší snímky. Během fotografického worshopu budeme teorií a především praxí pilovat fotografické dovednosti v krásném prostředí rakouských Alp. Denní pěší nebo sněžnicové výlety doplníme večerními přednáškami a projdeme si fotografický proces od přípravy až po editaci snímků.
  • 20.-22. 3. 2020

  • 2,5 dne

  • Totes Gebirge, Rakousko

  • 3.900 Kč/os.

Program akce

První den:

Večerní sraz mezi 18:00 a 19:00 v penzionu Life Camp v Hinterstoderu. Akci zahájíme v 19:30 večerní úvodní přednáškou s diskuzí. Také si nastavíme a připravíme foťáky na víkendové focení.

Druhý den:

Druhý den zahájíme výjezdem po mýtné silnici (13 eur/auto) na Hutterrer Böden (1400 m), odkud budeme pozorovat nejvyšší vrcholy Totes Gebirge při východu slunce. Poté se odtud vydáme na vyhlídkový vrchol Schafkögel (1990 m). Po cestě budeme fotit, fotit zase fotit. V pozdním odpoledni zhodnotíme nafocený materiál , ukážeme si možnosti selekce a editace fotografií a večer se ještě vydáme do města ulovit noční záběry.

Třetí den:

Po snídani se přesuneme do blízké vesničky Rossleithen, odkud podnikneme výstup na chatu Dümlerhütte (1500 m). Tady nás kromě restaurace čekají další panoramata a možnosti zachyceni zimní krajiny. Vyzkoušíme si další fotografické finty a po sestupu zpět k autu se vydáme k našim domovům.

V závislosti na aktuálních podmínkách a lavinové situaci je možná změna programu abychom se pohybovali bezpečně a zároveň co nejlépe využili fotografických příležitostí.

Co se naučíš?

  • Základy fotografické teorie
  • Nastavit foťák tak, aby dělal to, co od něj potřebuješ
  • Komponovat záběry, které mají šťávu
  • Poskládat fotografickou reportáž
  • Fotit noční snímky ze stativu
  • Jaké fotovybavení vzít s sebou do hor a na cesty

Otestuj fotovybavení v terénu

Na této akci máš možnost bezplatného otestování fotografického vybavení Fujifilm. Stačí v předstihu aspoň třech týdnů dát vědět, jaký fotoaparát, nebo objektiv bys chtěl vyzkoušet. Rádi Ti i poradíme, co vybrat.

Prohlídni si fotky ze zimních Totes Gebirge

Praktické informace

Ubytování a stravování
Ubytování bude pro všechny účastníky akce rezervované v penzionu Life Camp v Hinterstoderu. v pokojích pro 4–6 osob s palandami.Cena ubytování je cca 20 eur/os./noc a platí se na místě v hotovosti. V penzionu je možné objednání snídaní (6 eur/os./noc), ostatní jídlo vyřešíme z vlastních zásob nebo využijeme místních restaurací.
Co vše je v ceně?
V ceně je zahrnuto zapůjčení zimního vybavení (sněžnice a lavinový set) a služby fotografického lektora a horského průvodce s licencí UIMLA. V ceně nejsou zahrnuté náklady na ubytování, dopravu a stravu.
Doprava na akci:
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Je pro mě tato akce vhodná?
Hlavní zaměření akce je na pilování fotografických dovedností, ale užijeme si výlety do zimní krajiny. Přes den strávíme kolem 5 hodin v horském terénu a vyžaduje se tak základní fyzická kondice. Díky krásnému prostředí je akce je vhodná i pro nefotografující doprovod!
Cestovní pojištění:
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění např. členství v Alpenverein.

Zorientuj se