Rodinný ferratový kurz v Raxalpe 14.-16. 7. 2019

Nenáročná ferratová akce v oblíbené rakouské oblasti Raxalpe a Hohe Wand určená pro rodiny s dětmi. Nejsou potřeba předchozí zkušenosti s lezením via ferrat a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy (včetně dětských velikostí) je v rámci kurzu samozřejmostí.

Na kurzu se rodiče naučí také základní lanové techniky a dozví se, jak děti na via ferratách bezpečně vést a v obtížnějších úsecích dojistit vlastním lanem.

  • 14.-16. 7. 2019

  • 2 dny

  • Raxalpe a Hohe Wand, Rakousko

  • 3000 Kč/os
    (50% sleva pro děti do 18 let)

Program akce

První den: podvečerní příjezd do Raxu a ubytování na celý víkend na luxusní horské chatě Weichtalhaus (cca 15 EUR/os/noc). Po večeři pak proběhne úvodní přednáška o via ferratách, seznámíme se s vybavením a pravidly bezpečného lezení.

Druhý den: dopoledne strávíme v těsné blízkosti chaty na zdejší Naturfreunde Klettersteig-Garten Weichtalhaus. Tato ferratová aréna nám nabídne dokonalé terény pro první lezení a seznámení dětí s via ferratami. Všechno si zde vysvětlíme, ukážeme, vyzkoušíme a pořádně procvičíme. Po obědě pak vyrazíme dobýt zříceninu bývalého tureckého hradu po zajištěné cestě Pittentaler Klettersteig D a zbyde-li nám čas, přelezeme ještě kratší ferratu Wahringersteig C vedoucí skalním oknem a s velmi exponovaným žebříkem.

Třetí den: ráno se po snídaní přesuneme do blízkého přírodního parku Hohe Wand. Kde si vybereme k přelezení několik ze zdejších více než patnácti zajištěných cest a před odjezdem se ještě odměníme zmrzlinovým pohárem nebo palačinkami na jedné z horských chat.

Praktické informace

Kde polezeme?
Na zajištěných cestách v Raxalpe a na Hohe Wand. Inspiraci a detailní info o jednotlivých via ferratách nalezneš například zde.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu (včetně dětské) Ti samozřejmě zapůjčíme. Vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevná kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochraně rukavice (stačí cyklo nebo pracovní).
Za co platím?
Za profesionální a kamarádský přístup horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Jak to bude s dopravou?
Doprava na kurz je řešena individuálně, pokud budeš mít ale zájem, rád tě za drobný příspěvek svezu s sebou z Prahy.
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z vlastních zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6 let. Dětská výbava a dojištění lanem je pro ně samozřejmostí.

Zorientuj se