Pololetní prázdniny na sněžnicích 31. 1.-2. 2. 2020

Pohodová zimní akce na sněžnicích v termínu pololetních prázdnin 2020 určená rodinám s dětmi. V masivu Dachsteinu nás čeká zázemí na útulné horské chatě Gjaid Alm 1.739 m se saunou, pohodové túry a lehčí výstupy na sněžnicích a základní seznámení s lavinovou problematikou a pohybem v zimních horách formou různých her a soutěží.

Cílem této akce je dětem ukázat, že zimní Alpy nemusí být jen o moderních lyžařských střediscích a celková osvěta zimní horské turistiky.

  • 31. 1-2. 2. 2020

  • 3 dny

  • Dachstein, Rakousko

  • 4.400 Kč/os.

Program akce

První den se kolem poledne srazíme u dolní stanice lanovky Dachstein Krippenstein Seilbahn (cesta z Prahy trvá cca 4,5h), rozdělíme si potřebné vybavení a jdeme na to!
Výstup (asi 1.000 m) si usnadníme lanovkou do konečné stanice u horské chaty Gjaidlalm 1.739 m. Zde se ubytujeme po celou dobu akce a ještě před večeří narazíme na krátkou sněžnicovou procházku. Společně se během ní seznámíme s nezbytnými zásadami pro bezpečný pohyb v zimních horách (lavinová prevence)

Druhý a třetí den nás čekají pohodové túry a výstupy v masivu Dachsteingebirge. Určitě vyrazíme na oběd na známou horskou chatu Simonyhütte 2.203m, podle podmínek a našich možností vystoupíme na některý z okolních vrcholů (Hoher Trog 2.359m, Taubenkogel 2.300m a další...) nebo navštívíme známou vyhlídku Five Fingers na Krippensteinu 2.108 m. Ale také budeme hrát různé hry na sněžnicích, zahrabeme se do sněhu a postavíme stavět bivaky a užijeme si sněhu na maximum!

Poslední den ukončení kurzu kolem 14.00 a návrat domů. V případě zájmu lze pobyt prodloužit a např. zůstat lyžovat na Krippensteinu.

(V závislosti na aktuálních sněhových podmínkách a obsazenosti chat je možná změna programu a volby túr.)

Praktické informace

Ubytování a stravování
Ubytování s polopenzí bude zajištěno na horské chatě Gjaid Alm 1.739 m, předpokládaná cena je okolo 45 e/os/noc. Děti a členové Alpenverein mají slevu.
Co vše je v ceně?
V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení a služby horského průvodce s licencí UIMLA. V ceně není zahrnuto ubytování a náklady na dopravu a lanovka na Krippenstein (cca 30e)
Jak je to s dopravou?
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Pro jak staré děti je tato akce vhodná?
Jedná se o nenáročný program, který bez problémů zvládnou starší děti (cca. 10 let). Obvykle trávíme kolem 6 hodin denně venku a nachodíme do 600 výškových metrů. Tématicky se zaměřuje na první seznámení s lavinovou problematikou a specifika pohybu v zimním terénu.

Zorientuj se