Pohodové Raxalpe na sněžnicích 14.-15. 12. 2019

Předvánoční pohodový víkend v Rakousku na sněžnicích v oblíbeném a blízkém pohoří Raxalpe. Sobotu a neděli zde strávíme nenáročnými túrami na sněžnicích a základním tréninkem lavinové záchrany na náhorní plošině Raxu, kam si usnadníme výstup jednou z nejdelších visutých lanovek v Rakousku.

Akce je vhodná především pro zájemce bez předchozího pohybu na sněžnicích i starší děti.

  • 14.-15. 12. 2019

  • 2 dny

  • Raxalpe, Rakousko

  • 3.500 Kč/os.

Program akce

V sobotu brzy ráno vyrazíme po trase Praha - Brno - Rax, kam dorazíme v dopoledních hodinách. Sbalíme si batohy a nastoupíme do čerstvě zrekonstruované nejstarší visuté lanovky v Rakousku, které nás vyveze o dobrých 1.000 metrů výš na náhorní plošinu Raxu. Horní stanice lanovky je zároveň horský penzion Raxalm - Berggasthof 1.547m, kde se rychle ubytujeme a občerstvíme a vyrazíme na odpolední túru. Naším cílem bude vyhlídka Höllentalaussicht 1.620m, budeme se brodit v prašanu, pilovat techniku chůze na sněžnicích a řekneme si něco k základům bezpečného pohybu v lavinovém (zimním) terénu. Večer na chatě pak u svařáku proběhne krátká přednáška o lavinách.

V nedělí zúročíme čerstvě nabyté zkušenosti a vyrazíme na celodenní túru po náhorní plošině Raxalpe až k vrcholovému kříži na Preiner Wand 1.783m a pokud nám zbude čas a síly, můžeme zdolat i nějaký další, až 1.900 metrů vysoký, vršek v blízkosti. V odpoledních hodinách (okolo 15.00) se vrátíme zpět na horní stanici lanovky, vyzvedneme si věci a sjedeme dolů do údolí.

Praktické informace

Ubytování a stravování
Spát budeme na náhorní plošině Raxalpe v horském penzionu Raxalm-Berggasthof. Ubytování včetně bohaté snídaně zde stojí okolo 30 eur.
Co vše je v ceně?
V ceně je zahrnuto zapůjčení chybějícího vybavení a služby horského průvodce s licencí UIMLA. V ceně není zahrnuto ubytování a náklady na dopravu
Jak je to s dopravou?
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě (z Prahy cca 1.000 Kč).
Je pro mě tato akce vhodná?
Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6 hodin denně venku a nachodíme do 600 výškových metrů.Tématicky se zaměřuje na první seznámení s lavinovou problematikou a specifika pohybu v zimním terénu.

Zorientuj se