Königsjodler Klettersteig a výstup na Hochkönig 2.941 m 3.-5. 8. 2020

Impozantní hřebenový výstup jednou z nejdelších a nejzajímavějších via ferrat v celých Alpách. Rakouský Königsjodler Klettersteig měří 1700 metrů a končí pár metrů pod nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alpách - Hochkönig 2.941 m.

  • 3.-5. 8. 2020

  • 3 dny

  • Berchtesgadenské Alpy Rakousko

  • 4.500 Kč/os.

Program akce

První den:

V odpoledních hodinách se společně potkáme u vesnice Dienten am Hochkönig, kde se na jednu noc ubytujeme (např. penzion Berggasthof Mittereggalm) a nachystáme vše potřebné pro zítřejší vrcholový útok.
Případně se lze dnes rozlézt na kratší zajištěné cestě Grandlspitz Klettersteig C/D (cca 5 h túra s převýšením 1.000 m, nutný sraz na místě nejpozději ve 13.00).

Druhý den:

Od brzkých ranních hodin nás čeká celodenní výstup (1.600 m převýšení, 1.700 m lezení, cca 10 hodin) zajištěnou cestou Königsjodler Klettersteig D. Samotná zajištěná cesta vedoucí po výrazném skalním hřebenu s ostrými věžemi končí už na vrcholu Hoher Kopf 2.875 m, odkud přejdeme na vrchol Hochkönig 2.941 m, kde na horské chatě Matrashaus přespíme.
Zhruba v polovině, před věží Kummetstein, je možné Königsjodler Klettersteig opustit a přes Birgkar dojít k chatě Matrashaus event. sestoupit zpět do údolí.

Třetí den:

Sestup pohodlnější variantu vedoucí přes centrální část pohoří až k chatě Arthurhaus 1.502 m. Poté využijeme autobus, který nás doveze zpět k autům. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Praktické informace

Ubytování a stravování během přechodu:
První noc strávíme ve vybraném penzionu v údolí (např. Berggasthof Mittereggalm) druhou pak v horské chatě Matrashaus na vrcholu Hochkönig 2.941 m.
Ubytování včetně snídaně v obou případech stojí cca 25-35 euro a platí se na místě ubytovateli (možná platba kartou, členové Alpenverein mají slevu). Během dne si budeme muset vystačit s vlastními zásobami, večeři si pak objednáme z jídelního lístku v penzionu/na chatě.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti v ceně akce samozřejmě zapůjčíme.
Vezmi si s sebou ale oblečení a obuv do horského terénu, batoh (objem 35-45l), sluneční brýle, opalovací krém, čepici a rukavice, láhev na vodu, čelovku, osobní lékárničku a léky, fotoaparát, hygienickou vložku pro spaní na chatě - tzv. "bílou paní" nebo tenký spacák a cestovní doklady.
Cena zahrnuje:
Vedení akce horským průvodcem s mezinárodní licencí UIMLA a zapůjčení kompletní horolezecké výbavy.
Cena nezahrnuje:
Náklady na ubytování, stravu a dopravu (možnost spolujízdy z ČR).
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučujeme Alpenverein.
Jak to bude s dopravou?
Doprava na akci je řešena individuálně, v rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě.
Náročnost akce:
Jedná se o náročný alpský výstup (převýšení 1600 m/10 - 12 hodin). Nutné jsou předchozí zkušenosti s lezením via ferrat a vysokohorskou turistikou.

Zorientuj se