Ferraty v okolí Lago di Garda 25.–29. 9. 2019

Prodluž si léto v outdoorovém ráji - na ferratách v okolí italského jezera Lago di Garda, V severním okolí Gardy Tě čeká pět lezecky pestrých dní na zajištěných cestách. Na programu budou celodenní výstupy skalními stěnami, sportovně laděné těžší cesty, vojensko-historické zajištěné chodníky i atraktivní soutěsky. Ale také dech beroucí výhledy na největší jezero v Itálii, nezbytné zastávky na lahodné italské espresso i pohodové večery v pizzerii.

Na výběr budou každý den vždy dvě varianty programu: začátečníci a rodiny s dětmi (obtížnost via ferrat do stupně C) / pokročilejší ferratisté, které čekají nové zajištěné cesty v blízkém i vzdálenějším okolí Gardy.

 • 25.–29. 9. 2019

 • 5 dnů

 • Lago di Garda, Itálie

 • 5900 Kč/os.

Program akce

První den:
V odpoledních hodinách se potkáme společně všichni na místě, v klidu se ubytujeme a vyrazíme se trochu protáhnout po cestě. V podvečer si dáme na rozlez lehčí, ale velmi atraktivní a nově přejištěnou, ferratu vedoucí skalní soutěskou Rio Sallagoni C.

Druhý – čtvrtý den:
Pestrý celodenní program na via ferratách. V okolí (maximálně do 50 km jízdy autem) lze lézt snad vše, na co si na ferratách vzpomeneš:

 • Nekonečné žebříky a výhledy přímo nad jezerem Gardy na Amicizia Klettersteig B/C.
 • Sportovně laděnou a těžší, ale kratší cestu Monte Albano Klterresteig D.
 • Celodenní výstup ferratou Ernesto Che Guevara C, která překonává celkové převýšení 1.400 m. a končí až na vrcholu Monte Casale 1.632m.
 • Pohodový okruh po vojenských zajištěných chodnících i stezkách vedoucích skrz zákopy na ferratách na Cima Capi a Cima Rocca A/B až B.
 • Ojedinělou pašeráckou stezku Sentiero Contrabbandieri - Massimo Torti - Schmuggler Weg C/D. Ferratu, který traverzuje stěnu vysoko nad jezerem a v několika úsecích je potřeba k jištění použít i vlastního lana.
 • Svého času nejtěžší via ferratu v Itálii Rino Pisetta E (nejtěžší úsek lze vynechat lehčí variantou).
 • Pohodovou a i pro děti vhodnou Sentiero del Colodri B/C přímo nad známým městečkem Arco.
 • Ferratu delle Taccole C/D - s výhledy na jezero Lago di Garda z výšky až 2.200m, kam nás vyveze lanovka.
 • A další méně známe, ale krásné ferratové oblasti Adamello-Presanella a jezero Lago di Idro, kde na nás čeká dalších až dvacet zajištěných cest různého charakteru i obtížnosti.
Každý den si jednoduše vybereme podle chuti a nálady a s ohledem na zkušenosti a kondici celé skupiny. V případě, že nás bude víc (6 hostů na jednoho průvodce), rozdělíme se na dvě skupinky.

Pátý den:
A pokud nám ještě zbudou nějaké síly na poslední den, tak po snídani ještě vyrazíme na ferratu Rio Secco C, která nás opět protáhne zajímavou soutěskou, a kolem 14.00 vyrazíme zpět do ČR.

Praktické informace

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Zapůjčení kompletní ferratové výbavy je v ceně akce a bude zajištěno pro všechny účastníky. Vezmi si s sebou určitě ale pohodlné venkovní sportovní oblečení, pevnou uzavřenou obuv, menší batoh (objem cca. 30l), láhev na vodu, cestovní doklady, sluneční brýle, opalovací krém, fotoaparát. Hodí se také vlastní ochrané/ferratové rukavice (stačí běžné pracovní nebo cyklo).
Za co a kolik zaplatím?
V ceně akce je zapůjčení veškeré ferratové výbavy a profesionální vedení horskými průvodci UIMLA. Navíc je potřeba počítat s náklady na ubytování, dopravu a stravu.
Ubytování a stravování
Ubytování bude pro účastníky akce zarezervované v apartmánech Agritur Michelotti s bazénem pro 4 osoby v blízkosti Arca. Cena ubytování je 18 euro/os./noc a platí se na místě ubytovateli (možnost platby kartou). Stravování budeme řešit každý sám individuálně, v blízkosti apartmánů je obchod, během dne a večer je možné využít místních restaurací a bister.
Doprava na akci
Doprava je individuální. V rámci snížení nákladů a únavy se obvykle domlouváme na spolujízdě. Na akci je moýné využít spolujízdu z Prahy za cca.1.500 Kč/os.
Je pro mě tato akce vhodná?
Jedná se o středně náročný program, který bez problémů zvládne každý s běžnou fyzičkou. Obvykle trávíme kolem 6-8 hodin denně venku a nachodíme a nalezeme do 600 výškových metrů.
Cestovní pojištění
Podmínkou účasti je platné cestovní pojištění - doporučuji Alpenverein.

Zorientuj se