Ferraty pro pokročilé v okolí Eisenerz 4.-6. 10. 2019

Ferratová akce pro ty, kterým už "jen céčka nestačí". V okolí těžbou železné rudy proslulého městečka Eisenerz ležícího na pomezí mezi Hochschwabem a Eisenerzkými Alpami, Tě čekají až čtyři zajištěné cesty, které budí respekt nejen svojí náročností, ale i délkou. Síla, vytrvalost a odolnost vůči vzdušným traverzům a lanovým mostů vysoko nad údolími, to je oč tu běží.

  • 4.-6. 10. 2019

  • 3 dny

  • Esentalerské Alpy a NP Gesäusee, Rakousko

  • 3900 Kč/os.


Program akce

1. den:

Odpolední příjezd k obci Johnsbach (cesta z Prahy nebo Brna trvá cca. 4 - 5h), kde na nás bude čekat ferratová rozvička v podobě Johnsbach Klettersteig - ferratové arény, která nabízí několik lezeckých variant (B/C, D a D/E) a dalších ferratových libůstek, lanových mostů a lanovek. V podvečer se pak přesuneme do penzionu, kde se strávíme dvě noci.

2. den:

Po snídani a krátkém přesunu auty zaparkujeme u jezera Leopoldsteinersee, kde podnikneme celodenní ferratovou túru. První dnešní zajištěná cesta Kaiser-Franz-Joseph Klettersteig D začíná stoupat strmou vápencovou stěnou prakticky hned od jezera a překonavá úctihodné převýšení 860m. Prakticky ihned po zdolání této dlouhé ferraty na nás čeká ještě zcela unikátní Rosslochhöhlen Klettersteig D/E, který vede velmi zajímavě vnitřkem jeskyně. Po přelezení sestoupíme zpět k jezeru. Celkový čas túry je cca 7h.

3. den: nabízí dvě varianty programu:

Náročnější: Opět celodenní výpravu do hor. Z údolí Ramsau v těsné blízkosti Eisenerz vystoupíme náročnou horskou zajištěnou cestou Kaiserschild - Klettersteig D/E na vrchol Kaiserschild 2084m, zpět pak sestoupíme po turistické stezce, celkový čas túry je cca 7h.
Lehčí:
Kdy před odjezdem ještě vyrazíme zdolat vrchol Pfaffenstein1865 m již lehčí zajištěnou cestou Eisenerzer Steig - Klettersteig C/D, zpět k autům sestoupíme zajištěnou turistickou cestou Markussteig A/B.
Okolo 15-16h vyrazíme zpět do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Praktické informace

Kde polezeme?
Na zajištěných cestách v Eisentalerských Alpách, především v okolí Eisenerz. Inspirovat se a online projít ferraty si můžeš třeba zde.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčíme. Vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevná kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochraně rukavice (stačí cyklo nebo pracovní).
Ubytování a stravování:
V pensionu (Gasthof Eschau), event. je k dispozici kemp. V ceně ubytování (cca €20 os/noc) je i snídaně formou snídaňového bufetu. Během dne se pak budeme stravovat z vlastních zásob a využijeme restaurací v okolí.
Jak to bude s dopravou?
Doprava na kurz je řešena individuálně, pokud budeš mít ale zájem, rád tě za drobný příspěvek svezu s sebou z Prahy.
Za co platím?
Za profesionální a kamarádský přístup horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba). Navíc je potřeba počítat s nákaldy na dopravu, ubytování a stravu.

Zorientuj se