Ferratový kurz v Lužických horách 3. 10. 2020

Celodenní ferratový kurz, během kterého se naučíš vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest - via ferrat. Pískovcové věže na česko-německém pomezí v Lužických horách nabízí dvě lezecky pestré via ferraty, které jsou ideální pro Tvojí první zkušenost s touto populární horolezeckou disciplínou.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si postupně vyzkoušíš všechno, co Tě může v budoucnu potkat v Alpách.

Kurz je vhodný pro začátečníky bez předchozích zkušeností (i starší děti). Součásti kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

  • sobota - 3. 10. 2020

  • 1 den

  • Lužícké hory, Zittauer Gebirge

  • 1.750 Kč/os

Program a průběh kurzu

Ranní sraz na parkovišti v Jonsdorfu v 9.30. Zde na nás čeká první zajištěná cesta Nonnensteig B/C, kde si na 350 metrech její délky užijeme mimo jiné několik lanových mostů a přemostění, žebříků a těžších i lehčích lezeckých úseků.

Po krátkém odpočinku a přesunu auty k lázeňskému městečku Oybin bude následovat odpolední část našeho programu – impozantní 100 metrů dlouhá hřebenová ferrata Alpiner Grat C/D, která už nabízí vyrovnané horské lezení.

Předpokládaný konec kurzu je mezi 15 a 16 hod.

Praktické informace

Kde polezeme?
Lužické hory se nacházejí na severu Čech, mezi Frýdlantským a Šluknovským výběžkem. Pozor ale. Tři ze čtyř ferratových oblastí se nachází v německé části pohoří, a tak je podmínkou účasti na kurzu platné cestovní pojištění – doporučujeme Alpenverein.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě v ceně kurzu zapůjčíme, vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevnou kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochranné rukavice (stačí cyklo nebo pracovní) a nějaká éčka, odměníme se jistě ve stylové hospůdce přímo na skalách.
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Jak to bude s dopravou?
Doprava na kurz je řešena individuálně. V rámci snížení nákladů se obvykle domlouváme na spolujízdě (např. z Prahy).
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z dlouholetých zkušeností víme, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6-8 let. Dětská výbava a dojištění lanem je pro ně samozřejmostí.
Nezapomeň si přečíst:
Než vyrazíš na kurz, nezapomeň si přečíst Obchodní podmínky - i horalé v nich musí mít jasno.

Zorientuj se