Ferratový kurz v Lužických horách 19. 8. 2018

Intenzivní ferratový kurz, během kterého se naučíš vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest - via ferrat. Pískovcové věže na česko-německém pomezí v Lužických horách nabízí až pět atraktivních a lezecky pestrých cest, které jsou ideální pro Tvojí první zkušenost s touto horskou disciplínou.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si postupně vyzkoušíš všechno, co tě může potkat v Alpách.

  • 19. 8. 2018

  • 1 den

  • Lužícké hory, Zittauer Gebirge (Německo)

  • od 1500 Kč/os
    (50% sleva pro děti do 18 let)

Program akce

Ranní sraz na parkovišti v Jonsdorfu, zpravidla v 9.30. Zde na nás čeká první zajištěná cesta Nonnensteig B/C, kde si na 350 metrech její délky užijeme mimo jiné několik lanových mostů a přemostění, žebříků a těžších i lehčích lezeckých úseků.

Po krátkém odpočinku a přesunu auty k lázeňskému městečku Oybin bude následovat druhý bod našeho programu – impozantní 100 metrů dlouhá hřebenová via ferrata Alpiner Grat C/D, která už nabízí vyrovnané horské lezení.

A zbydou-li nám ještě síly a chuť do lezení, můžeme se ještě přesunout kousek severněji na dvě kratší zajištěné cesty vedoucí na vrchol Spitzber u obce Oberoderwitz. Anebo východněji do Srbské kamenice na nově vybudovanou (podzim 2017) via ferratu Kavárnička, která nabízí hned několik lezeckých směrů různé obtížnosti.

Předpokládaný konec kurzu je kolem 16 hodiny.

Praktické informace

Kde polezeme?
Lužické hory se nacházejí na severu Čech, mezi Frýdlantským a Šluknovským výběžkem. Pozor ale. Tři ze čtyř ferratových oblastí se nachází v německé části pohoří a tak je podmínkou účasti na kurzu platné cestovní pojištění – např. Alpenverein.
Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti samozřejmě zapůjčíme, vezmi si s sebou ale pohodlné sportovní oblečení, pevná kotníkovou obuv a malý batůžek. Určitě se také budou hodit ochraně rukavice (stačí cyklo nebo pracovní) a nějaká éčka, odměníme se jistě ve stylové hospůdce přímo na skalách.
Za co platím?
Za profesionální a kamarádský přístup horského průvodce UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Jak to bude s dopravou?
Doprava na kurz je řešena individuálně, pokud budeš mít ale zájem, je možné se domluvit na společné cestě z Prahy s horským průvodcem.
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z vlastních zkušeností vím, že se zdejšími zajištěnými cestami nemají problém děti od cca. 6 let. Dětská výbava a dojištění lanem je pro ně samozřejmostí.

Zorientuj se