Ferratový kurz v Děčíně – Pastýřská stěna 29. 10. 2019

Ferratový kurz, během kterého se naučíš vše potřebné pro bezpečné zdolávání zajištěných cest. Via ferrata Pastýřská stěna se nachazí v samém srdci severočeského města Děčín a bez nadsázky je považována za TOP ferratovou lokalitu u nás. Zalézt si na Pastýřské stěně můžeš na jedné ze 14 cest různých obtížností (A až E) nebo se projít po atraktivním visutém mostu.

Na kurzu se seznámíš s potřebným ferratovým vybavením a jeho správným použitím, správnou technikou lezení a na zajištěných cestách lehčí až střední obtížnosti (B – C) si vyzkoušíš všechno, co Tě může v budoucnu potkat v Alpách.

Kurz je vhodný pro začátečníky bez předchozích zkušeností i rodiny s dětmi od 6 let. Součástí kurzu je zapůjčení kompletní via ferratové výbavy.

  • neděle - 29. 10. 2019

  • cca 5-6 hodin

  • Pastýřská stěna, Děčín

  • 1.500 Kč/os

pastyrska_planek_2015

Praktické informace

Jak to bude s vybavením a co si mám vzít s sebou?
Kompletní ferratovou výbavu Ti v ceně kurzu samozřejmě zapůjčíme, vezmi si s sebou akorát pohodlné sportovní oblečení, pevná kotníkovou obuv a malý batůžek se svačinou. Určitě se také budou hodit ochraně rukavice (stačí cyklo nebo pracovní)
Cena kurzu zahrnuje:
Vedení kurzu horským průvodcem UIMLA a zapůjčení kompletní výbavy (ferratová brzda, sedací a prsní úvazek s plochou smyčkou a přilba).
Jak to bude s dopravou?
Doprava na kurz je řešena individuálně, pokud budeš mít ale zájem, je možné se domluvit na spolujízdě na kurz z Prahy.
Od kolika let je vhodný program pro děti?
Z vlastních zkušeností víme, že se zdejšími zajištěnými cestami (obtížnost B) nemají problém děti od cca. 6 let. Dětská výbava a dojištění lanem je pro ně samozřejmostí.
Časový harmonogram kurzu
Kurz začíná vždy 9.30 a končí až nám dojdou síly (zpravidla okolo 15-16 hodiny).

Zorientuj se